Vos pradėjusi darbą Ingridos Šimonytės vyriausybė tryško dosnumu ir užsimojusi išsaugoti kuo daugiau darbo vietų ragino dosniau nei iki šiol remti sunkumų per pandemiją patyrusias įmones. Vyriausybė pasiūlė už prastovose esančius darbuotojus mokėti visą atlyginimą iki 2 minimalių algų dydžio. Į rankas tai būtų 860 €.
Tačiau šiandien tvirtinant kitų metų pandemijos įveikimo biudžetus, įvertinę ribotas valstybės finansines galimybes, valdantieji nusprendė keisti vyriausybės planą. Maksimali subsidija už darbuotojų prastovas per karantiną nuo sausio sieks kaip ir iki šiol – pusantros minimalios mėnesio algos 963 eurus, o ne 1284 eurus iki mokesčių. Tiesa, valdantieji žada nereikalauti darbdavio prisidėti ir apmokės visą darbo vietos kainą per karantiną ir dar vieną mėnesį po jo.
Taip pat Seimas nusprendė ne taip drastiškai sumažinti darbo paieškos išmokų gavėjų būrį, kaip ragino vyriausybė. Šios išmokos darbo netekusiems asmenims kitąmet bus 12 eurų didesnės ir jas gaus ne tik darbuotojai, iki karantino dirbę apribotos veiklos įmonėse ir atleisti karantino metu. Išmoką gaus ir savarankiškai dirbę žmonės, kurie nebegali tęsti veiklos, taip pat darbuotojai praradę darbus tris mėnesius iki pirmojo karantino paskelbimo pavasarį.
Opozicija tokiam sprendimui neprieštarauja, tačiau jau nerimauja, ar valstybės finansai atlaikys tokią paramos naštą.
Prašydami per pandemiją tėvus nevesti vaikų į darželį, parlamentarai nusprendė priešmokyklinukus ir ikimokyklinukus namuose prižiūrintiems tėvams mokėti kompensacijas. Išmokos sieks sieks 66 procentus atlyginimo.
Nuo sausio 10 eurų didės universali vaiko išmoka. 70 eurų gaus visi vaikai, o papildomą 41 euro priedą neįgalūs, gausių ir nepasiturinčių šeimų vaikai.
Priėmęs kitų metų valstybės ir Sodros biudžetus, Seimas patvirtina, kad kitąmet dėl indeksavimo 10 procentų padidės senatvės pensijos. Skaičiuojama, kad vidutinė pensija sieks 413 eurų, o su būtinuoju stažu – 440 eurų.
Nuo kitų metų liepos papildomas 28 eurų išmokas gaus ir vieniši senjorai. Jas gautų visi vieniši asmenys, nesvarbu, ar jie yra našliai, išsiskyrę ar niekada nesukūrę šeimos.