• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Artėja Vasario 16-oji, bet šiemet šią šventę pritemdo karantinas. Lietuviai mažiau perka patriotinės atributikos, trispalvių, o viešų renginių dėl ribojimų nebus. Visgi išmanių idėjų, kaip paminėti svarbią progą net per karantiną, yra. Lazdijuose jau kyla didžiulė šventinė instaliacija iš šiaudų ritinių. Tačiau gyventojai ją išvydę vertina labai nevienareikšmiai.

Artėja Vasario 16-oji, bet šiemet šią šventę pritemdo karantinas. Lietuviai mažiau perka patriotinės atributikos, trispalvių, o viešų renginių dėl ribojimų nebus. Visgi išmanių idėjų, kaip paminėti svarbią progą net per karantiną, yra. Lazdijuose jau kyla didžiulė šventinė instaliacija iš šiaudų ritinių. Tačiau gyventojai ją išvydę vertina labai nevienareikšmiai.

REKLAMA

Lazdijų savivaldybės klerkai jau ruošiasi švęsti artėjančią Vasario 16-ąją. Štai vienas ūkininkas į centrinę miesto aikštę veža didžiulius šieno ritinius. Iš viso jų – 70.

„Kai ūkininko paprašėm ir pasakėm, kad reikia 70 rulonų, sako, nedaug“, – teigė Lazdijų kultūros centro direktorius Arūnas Sujeta.

Iš ritinių miesto kultūros centro darbuotojai užsimojo pastatyti gigantiškus Gedimino stulpus ir papuošti trispalvėmis dekoracijomis. Tačiau miesto gyventojai tokią instaliaciją vertina labai nevienareikšmiai:

REKLAMA
REKLAMA

„Šitie šiaudai be reikalo, žmonės be reikalo dirba ir benziną degina. Šieno privežė. Jei bulves laikys, tai taip.“

„Gražu, originalu, kažkas naujo. Šaunu, taip ir toliau.“

Valdininkai ragina į šią šieno instaliaciją žiūrėti kūrybiškai.

„Priverčia mąstyti, kūrybingai žiūrėti į situaciją, jei nori būti reikalingas, matomas turi dirbti savo darbą“, – pasakoja A. Sujeta.

REKLAMA

„Turėsim instaliacijas nuo Vasario 16 iki Kovo 11. Virtualiai transliuosime renginį ir sveikinimą, kur bus įteiktos laivės statulos Angelai“, – teigia Lazdijų merė Ausma Miškinienė.

Šiaulių rajono Žarėnų kaimo gyventojai taip pat nusprendė pasipuošti. Žmonės tokiomis trijų spalvų gėlėmis, kurias karpė dvi savaites, sugalvojo papuošti savo kaimo alėją: „Norisi, kad kaimas švęstų, širdyje būtų tikėjimas, viltis, tikėkime, kad viskas bus gerai. Su gimtadieniu, Lietuva.“

REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu Vilniuje per karantiną artėjančios švenčių nuotaikos kol kas nesijaučia. Pernai artėjant Vasario 16 žmonės tiesiog šlavė parduotuvėse trispalves ir kitą panašią atributiką. O šiemet nors parduotuvėse šiuo metu vėliavoms ir vėl nuolaidos, į jas atkreipia dėmesį vos vienas kitas:

„Vaikui reikia penktadienį, pirmokas, per pamokas kalbės su kita klase, reikia turėti simbolinio kažką. Marškinėlių neradau, nupirkau vėliavą. O didelės neturiu, kur kabinti. Kai turėsiu, nupirksiu ir tokią vėliavą.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Turiu ir vėliavą, ir su vyčiu. Mes į balkoną kabinam visada, pabūna savaitę ir nuimam.“

„Namuose turim, pas mus pirmas aukštas, per langą tik galima pakabinti.“

„Jau turim seniai. Naujos nereikia.“

„Nereikia, neturiu, bet darbe pakals.“

„Įprastai vasario pradžioje stebėdavome susidomėjimą tautine atributika. Vėliavų, vėliavėlių pardavimai net kelis kartus išaugdavo. Šiemet tautinės atributikos pardavimai kritę 50 proc., palyginti su praėjusiais metais. Vėliavų pardavimai 40 proc. sumažėję“, – kalbėjo „Maxima“ atstovas Tomas Bašarovas.

REKLAMA

„Lietuviškos atributikos pardavimai yra pakritę. Priežastis pagrindinė, kad į Lietuvą beužsuka užsienio turistai. Tačiau lietuviai perka, ji smulkesnė ir paprastesnė“, – sako „Iki“ atstovė Vaida Budrienė.

Šiemet sostinėje vasario 16 renginiai bus tik nuotoliniai. Miesto valdžia ragina miestiečius laikytis karantino, nesibūriuoti ir dėl to jokių renginių neplanuoja. Gedimino prospekte nedegs laužai, tik Gedimino bokštą žada apšviesti trispalvės spalvomis. Tad ir miestiečiai sako čia nekišiantys nosies:

REKLAMA

„Bus laisva diena, tikriausiai namie ramiai sėdėsim, nes į lauką niekur negali.“

„Namuose, prie kompiuterio tikriausiai. Negalima gi į lauką.“

„Norėčiau atšvęsti, renginiuose sudalyvauti. Dalyvausiu, jei bus, matysiu, kur galima.“

„Gal išeisiu pasivaikščioti po Vilnių, gamtą. Tokią dieną praleisti su Lietuva ir jos gamta puiki idėja.“

„Savivaldybė Vasario 16 d. švęs, pasitinkame, tačiau renginiai bus švenčiami kitaip, dauguma tradicinių formatų persikelia į virtualią erdvę. Šiais metais laužų nedegsime, Daukanto aikštėje vėliavų pakėlimo ceremonija bus transliuojama televizijoje“, – pasakoja Vilniaus kultūros centro vadovas Paulius Jurgutis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiemet ir Prezidentūra atsisako tradicinių viešų renginių, kad žmonės nesibūriuotų. 

„Žmonės sunkiai kenčia, žmonės labai pasiilgę socialinio kontakto, nematė tėvų, draugų ilgą laiką. Žmonės apatiški labai, liūdesio stadija“, – teigia psichologė Aušra Mockevičienė.

Šiemet Vasario 16 sutaps su Užgavėnėmis, o prieš tai sekmadienį bus Valentino diena. Tačiau ir šios šventės dėl karantino bus kitokios. Nei restoranai, nei viešbučiai dėl karantino ribojimų negali pilnu pajėgumu dirbti, tad dauguma jokių ypatingų staigmenų klientams neruošia – tik kai kurie viešbučiai siūlo nakvynę su romantiška vakariene kambaryje, o restoranai šiek tiek šventiškesnį meniu.

Prekybininkai sako, kad dėl karantino žmonės mažiau nei pernai perka ir tradicinių Valentino dienos palydovų, prezervatyvų. Tačiau viliasi, kad lietuviai per artėjančias šventes bent sočiai prisivalgys, pirks saldumynų ir pyragų, keps blynus – miltų pardavimai jau auga.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų