• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pajūryje iš Klaipėdos į Mažeikių rajoną juda istorinis krovinys. Tokio dydžio ir svorio krovinio mūsų šalyje dar nebuvo. Net 704 ratų platforma gabena milžinišką reaktorių, kurio svoris – 2200 tonų.

Pajūryje iš Klaipėdos į Mažeikių rajoną juda istorinis krovinys. Tokio dydžio ir svorio krovinio mūsų šalyje dar nebuvo. Net 704 ratų platforma gabena milžinišką reaktorių, kurio svoris – 2200 tonų.

REKLAMA

Tad kelininkai turėjo sutvirtinti kelius bei tiltus, nuimti ženklus bei išjungti šviesoforus. 3 kilometrų per valandą greičiu krovinys savo tikslą pasieks per 2 savaites.

Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.

Klaipėdos uosto kompanijoje „Bega“ iš laivo iškeltas tikras dičkis – specialus reaktorius, kuris keliaus į Mažeikių rajoną, bendrovę „Orlen Lietuva“.

„Šio įrenginio esmė yra tokia, kad iš tam tikro žaliavos kiekio galėsime pagaminti daugiau šviesiųjų naftos produktų“, – aiškino „Orlen Lietuva“ generalinis direktorius Michalas Rudnickis.

Kitaip sakant, iš to paties kiekio naftos produktų bus galima pagaminti daugiau degalų. Viso projekto vertė – apie milijardą eurų. Krovinys su visa platforma sveria 2200 tonų, tad įmonė specialiai jam turėjo tvirtinti krantinę. Įprastos nebūtų išlaikiusios.

REKLAMA
REKLAMA

„Reikėjo atlikti daug inžinerinių skaičiavimų, paieškoti alternatyvų. Atlikome tam tikrus fizinius darbus pačioje krantinėje – buvo sumontuotas krovos nuėmimo stalas, kurio masė apie 2000 tonų, įrengtas atskiras išvažiavimo kelias, pasiruošta labai atsakingai ir tinkamai“, – sakė „Begos“ generalinis direktorius Laimonas Rimkus.

REKLAMA

Milžinas pro įmonės vartus išjudėjo į naktinę Klaipėdą. Transporto priemonės su kroviniu ilgis 93 metrai, aukštis – 10,5 metrų, o plotis – 6,5 metrų. Milžinas iki tikslo važiuoja tik naktimis. 3 kilometrų per valandą greičiu, jis už 145 kilometrų esantį Mažeikių rajoną pasieks per 2 savaites. Todėl visame ruože nuo pat Klaipėdos teko tvirtinti tiltus bei kelius, nusukinėti ženklus, išjunginėti šviesoforus.

REKLAMA
REKLAMA

„Buvo sustiprinti kelkraščiai – 60 kilometrų. Buvo sutvarkyti 9 tiltai, 2 iš jų perstatyti – iš principo vietoje tiltų atsirado pralaidos. Būtent ta sukurta infrastruktūra lieka valstybinės reikšmės keliams ir bus naudojama kiekvieną dieną“, – kalbėjo Lietuvos automobilių kelių direkcijos atstovas Remigijus Lipkevičius

Unikali ir pati platforma, kuria reaktorius vežamas. 704 ratų, 88 hidraulinių ašių įrenginys gali judėti ne tik pirmyn ar atgal, o ir į šonus. Milžinišką platformą temps tik du vilkikai, mat, pasirodo, ji yra savaeigė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Yra specialios hidraulinės automatinės varomosios, kurios susideda iš daugiau nei 20 vilkikų galios. Paprastai tariant, jei norėtume išgauti šitą galią, reikėtų sustatyti viena eile, nuo pat pradžios iki galo, 20 vilkikų, kurie trauktų šitą įrenginį – aiškino „Mammoet Baltic“ vadovas Edvinas Ivanauskas.

Visos įmonės bei institucijos ruoštis šiai kelionei pradėjo dar 2019-aisiais.

Visą reportažą žiūrėkite straipsnio pradžioje

tv3.lt

pragiedruliai rašytojų danguje, galų gale iš 5 ar 6 karto įvardintas realus agregato svoris - 2200 tonų, o iki tol rašytinėse sapalionėse buvo minimas 12 tonų svoris.
ar jau taip būtina pamatyti kiekvienam - juk tai darbas ,gamyba o ne parodu muziejus ar architekturinis paminklas - baikite nesąmones, ięškoje sensacijų - va taip ir pritraukia žioplių ir įvyksta nelaimingi atsitikimai
išmok rašyt be klaidų berašti, o paskui visus vatnikais vadink...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų