Susirinkusiuosius į Pakruojo dvarą stebina Jungtinių Amerikos simboliu vadinamas baltagalvis erelis. Praskrisdamas tiesiai virš žmonių galvų tupia ant berniuko rankos: „Tai baltagalvis erelis, labai jaunas dar, tik du metai jam. Galva neseniai pradėjo boluoti, kitąmet bus balta baltutėlė. Amerikos simbolis, turbūt žinote, o dresuotojas pas mus atvyko iš Kazachstano, trečios kartos dresuotojas, senelis jo jau dresavo paukščius.“
Tarp kuprų atsisėdusius vaikus nešioja kupranugaris, tėvynėje jo vardas Safaris, pakrikštytas Blinda. Tado Blindos garbei, apie kurį filmas prieš 50 metų buvo filmuojamas ir šiame dvare.
Vis tik pagrindinis dėmesys – žiedams, kurių tūkstančiai, ne tik gėlynuose, tačiau ir ant šimtamečių dvaro pastatų, jų sienų bei langų.
„Šiemet turim dvigubą kiekį gėlių nei praeitais metais, tai jei bandytume suskaičiuoti – būtų daugiau nei 200 įvairių rūšių dar plius įvairiausios daržovės“, – pasakoja „Pakruojo dvaro“ atstovė Edita Šimaitė.
Prieš kelis šimtmečius kai kurios daržovės – bulvės ar pomidorai, žydėdavo gėlių darželiuose, šią tradiciją organizatoriai nusprendė atgaivinti.
„Mes prikėlėm šią idėją, todėl mūsų gėlynuose, gėlių festivalyje, šiemet pražydo ir cukinija, ir moliūgai, ir tie patys pomidorai, ir artišokai, ir agurkai, ir patys, štai krapai“, – kalba E. Šimaitė.
Daržovės, vaisiai, įvairiaspalvės gėlės, paukščiai, gyvūnai, žmonės ir senovinės mašinos – viskas taip susimaišę, kad šių metų festivalio, kuris įkvėptas Šekspyro pjesės „Vasarvidžio nakties sapnas“, pagrindinė tema – chaosas, tačiau kredo – „Meilė nugali viską“, kuri ir suvaldo ir nesuderinamus dalykus, galbūt todėl lankytojai ten daugiau įžvelgia harmonijos nei chaoso.
Ir pasakoja, kas jiems labiausiai patiko:
„Harmonijos, man atrodo. Gėlynuose yra ir chaoso, bet savotiškai gražu.“
„Tarp chaoso ir harmonijos – vienur toks chaosas, kitur suderinta harmonija, kas liečia gėlynus, gėles, skulptūras – atrodo, kad harmonija, o tokie pavieniai daiktai, atrodo toks ir chaosas. Užeigėlės, arklidės tos.“
„Galbūt, pastebėjau, gėlėse ir krapų, visko matyti gėlėse. Daugiau viskas labai gražu.“
„Daugiau harmonijos, tokia ramybė, labai gera atmosfera. O chaosą reikia dar padaryti.“
„50 ant 50, o kaip tu manai? – Aš galvoju, kad harmonijos, nes mane tai užburia visas tas vaizdas ir visos gėlės. Šiaip žiauriai nuostabu, nes mes pirmą kartą, na, tai pasaka, man pasaka.“
„Taip daug žmonių šiandien yra, su vaikais, tai dar tas chaoso duoda.“
„Išpuoselėta aplinka traukia akį, rūmai patys, dvaras. – Technika patiko.“
„Važiavom į gėlių festivalį, bet tiek gėlių tikrai nesitikėjom. Labai daug, labai spalvinga labai gražu.“
„Kažkam patinka gamta labiau, gyvūnai, kitiems gal gėlės augalai patinka. Tai tikrai visi gali rasti, kas jiems patinka.“
O pasipuošusi Daiva iš sostinės, sako, visą savaitę ruošėsi kelionei į Pakruojį, tam net išsinuomojo puošnią bajorišką suknelę.
„Savaitę dirbau ir laukiau, kol aš atvažiuosiu, nes praeitą savaitgalį vyras nevežė. – Kas labiausiai patinka? – Mano bajoriškas kraujas. Aš turiu bajoriško kraujo ir užtat man labai patinka. Jonines sutikinėjom Taujėnų dvare, o dabar atvažiavom į šitą dvarą“, – pasakoja Daiva.
Dėl vėlyvesnio nei įprastai pavasario, žiedai sužydo kiek vėliau, tad tikimasi, kad jais grožėtis bus galima ilgiau ir iki pat vėlyvo rudens.