Pokalbis su Dainiumi Dunduliu – TV3 žinių „Dienos komentare“.
Mes jau mėnesį su galimybių pasu. Prieš pat jį įvedant kilo įvairiausi neramumai ir jūsų kolegos prekybininkai baiminosi, kad žmonės neis pirkti. Kaip iš tiesų? Kas pakito pirkimuose?
Apyvartos didžiosiose parduotuvėse yra sumažėjusios apie 20-30 procentų lyginant su praeitų metų tuo pačiu laikotarpiu. Aišku, įvertinus tai, kad mes turėjome kilimą, reiškia, kad sumažėjo dar daugiau.
O mažosiose parduotuvėse turime padidėjimą apie 13 procentų, bent paskutines savaites.
Bet gal viskas amortizavosi – didesnėse nusmuko, mažesnėse pakilo ir prekybininkams didesnių nuostolių neatnešė?
Mūsų tinklas dėl galimybių paso prarado apie 7 procentus apyvartos, tai grubiai apie 3,5 milijono. Ir galiu pasakyti, kad valstybė iš mūsų tinklo bus praradusi apie milijoną eurų mokesčių.
Kai kurie jūsų kolegos skundžiasi, kad esą žmonės perka mažiau šviežios mėsos, šviežios žuvies, kad daug ką tenka išmesti. Ar iš tikrųjų taip yra?
Aš sakiau lygiai tą patį – didžiosiose parduotuvėse sumažėjo pardavimai ir tuos pardavimus mes skaičiuojame tam kiekiui, iš tikrųjų buvo problema perėjimas į mažesnę apyvartą. Bet, aišku, dar bet kokiu atveju reikia tą didelę parduotuvę užkraut, kad ji atrodytų patraukliai. Kažkokį minimumą turi laikyti ir, jeigu to minimumo nesugebi parduoti, nurašymai didėja.
O kaip su pardavėjais? Girdime, kad esą didžiosiose parduotuvėse pirkėjų mažiau, vadinasi pardavėjų tiek nereikia ir jie yra išsiunčiami atostogų.
Mes darome tą patį. Leidžiame į apmokamas atostogas ir esame sau pasakę, kad leisime net iki 10 darbo dienų avanso, nes kitu atveju mes turime darbuotojų perteklių.
Visą pokalbį žiūrėkite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.
Nieko neduoda galimybių pasai tik žmonių skirstymas ir pažeminimą.
Bet taip gali sugalvot tik konservatoriai ir kainos kyla tik valdant konservatoriams. Visiškas žmonių diskriminavimo, kokia duoda naudą tas galimybių pašas. Kasdien fiksuojamas didesnis kiekis sergančiųjų. Tiesiog vyksta kažkokia režisūra...