• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vasario pabaigoje į bandomajam projektui pasirinktos Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijos klases sugrįš apie 800 pradinukų. Tikimasi, kad pasibaigus dviejų savaičių bandomajam laikotarpiui, pasekti progimnazijos pavyzdžiu ir atsisakyti nuotolinio mokymo galės ir daugiau ugdymo įstaigų.

Vasario pabaigoje į bandomajam projektui pasirinktos Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijos klases sugrįš apie 800 pradinukų. Tikimasi, kad pasibaigus dviejų savaičių bandomajam laikotarpiui, pasekti progimnazijos pavyzdžiu ir atsisakyti nuotolinio mokymo galės ir daugiau ugdymo įstaigų.

REKLAMA

Laidoje „Dienos pjūvis“ kalbintas bandomajam projektui pasirinktos progimnazijos direktorius Rimantas Remeika tikino, kad įstaigos darbuotojai entuziastingai laukia, kada galės grįžti į klases.

„Visos pagrindinės taisyklės liko tokios, kaip ir rudenį – ne daugiau kaip dvi klasės įeis pro vieną įėjimą, pertraukos bus paslinktos ir kiekviena klasė ar klasių grupė turės atskiras pertraukas, koridoriai bus atskirti laikinomis sienelėmis, kad atsitiktinai nesusidurtų vaikų srautai“, – saugumo priemones vardijo progimnazijos direktorius.

Testuotis privalės visi

Šiuo metu pasiskiepyti gali visi norintys koronavirusu dar nepersirgę mokytojai. Pasak R. Remeikos, pirmo skiepo atsisakė tik trys progimnazijos mokytojai iš šimto, o antrąją vakciną pedagogai gaus kovo 5-ą dieną.

REKLAMA
REKLAMA

„Prieš grįžtant į tiesioginį ugdymą, mes esame susitarę su mokytojais, kad jie visi prasitestuos užsiregistravę karštąja linija. Saugaus tiesioginio ugdymo principas yra, kad į mokyklą visi ateina švarūs nuo koronos“, – kalbėjo R. Remeika.

REKLAMA

Norėdami grįžti į klases, Covid-19 testą privalės pasidaryti ir moksleiviai, ir jų šeimos nariai.

„Moksleiviai su tėvais, sutinkantys ateiti į tiesioginį ugdymą, gaus automatinį pranešimą su kvietimu testuotis kaupiniais, atvykus į punktą. Automobilyje susės šeimos nariai, ne daugiau nei penki, ir jie nustatytu laiku atvykę prasitestuos ir tokiu būdu galės grįžti į tiesioginį ugdymą“, – aiškino R. Remeika.

REKLAMA
REKLAMA

Keisis testavimo procesas

Vilniaus visuomenės sveikatos biuro vadovė Guoda Ropaitė-Beigė patikino, kad kol kas sugrįžimo į kontaktinį ugdymą planuose kalbama tik apie pradinių klasių mokinius. Pasak specialistės, norint į klases sugrąžinti vyresnių klasių mokinius yra labai svarbus yra testavimo procesas.

„Jei būsime tokie sąmoningi, jei tikrai laikysimės tų rekomendacijų ir testuosimės tam, kad išgaudytume visus potencialius viruso židinius ugdymo įstaigose, tada į ugdymą kontaktiniu būdu tikrai grįšime“, – kalbėjo G. Ropaitė-Beigė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Specialistės teigimu, mokytojai jau dabar gali registruotis Covid-19 testams ir rekomenduoja testuotis kas 7-10 dienų. Mokinių testavimas veiks kitokiu principu.

„Ėminys imamas ne iš nosiaryklės, ne iš ryklės, o iš nosies landų. <...> Tai visiškai tas pats pagaliukas, tik PGR atveju jis yra kišamas labai giliai į nosį ir į gerklę, o šiuo atveju mes labai negiliai, tik pačioje nosies landoje, tą ėminį imsim.

REKLAMA

Visos priemonės lieka vienodos tik dabar mes grupuosime. Pavyzdžiui, jei turime klasę ir joje yra penkiolika mokinių, mes juos sugrupuosime, nes maksimalus grupavimo skaičius yra penki. Reiškia, kad iš penkiolikos klasės mokinių, mes turėsime tris vadinamuosius kaupinius. Testuojama būtų kas septynias dienas“, – procesą aiškino G. Ropaitė-Beigė.

Į darbą grįš ir nepasiskiepję

Specialistė neneigia, kad yra dalis skiepytis atsisakančių mokytojų, tačiau tai į darbą grįžti jiems nesutrukdys.

REKLAMA

„Vakcinuotis yra laisvė rinktis. Nėra teisės aktais reglamentuotas privalumas, yra rekomenduojama. Vakcina yra labai svarbu, kad jie apsaugotų tiek save, tiek ugdymo įstaigos bendruomenę, tačiau jokių draudimų ir bausmių nebuvo ir nebus“, – kalbėjo G. Ropaitė-Beigė.

Pasak R. Remeikos, nepasiskiepiję mokytojai problemų sudaryti neturėtų, nes jie, kaip ir mokiniai, bus testuojami.

„Kas 4-7 dienas, kaip ir vaikai, taip ir pedagoginė bendruomenė, bus testuojama. Iš esmės, mes tokiu būdu užtikrinsime tą „švarumą“, – kalbėjo mokyklos vadovas.

Visą pokalbį žiūrėkite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų