Pokalbis su politologu – TV3 žinių „Dienos komentare“.
Ką jūs, kaip komunikacijos ir propagandos specialistas, galvojate apie šį pareiškimą? Kur jo nauda, o kur jo žala Ukrainai ir sąjungininkams?
Aš manau, kad tokie pareiškimai yra svarbūs būtent lūkesčio valdymo prasme. Man atrodytų, kad iš Vakarų pusės, o ypač iš Amerikos pareigūnų pusės, svarbesni pareiškimai būtų apie tai, kad Amerika nusiteikusi ilgalaikiam palaikymui, karinei paramai, nepriklausomai nuo to, kada Chersonas ar kiti regionai bus išlaisvinti.
Galbūt ši žinutė iš buvusio pareigūno, buvusio kariškio yra paremta kažkokia papildoma žvalgybine informacija, bet man atrodo, kad viešumui ji sukuria šiokius tokius lūkesčius. Jei šie dalykai iki to laiko neįvyks, tai tada prasideda politinės abejonės, kas būtų negerai.
Jūs užsiminėte, kad svarbu, jog sąjungininkai nuolat pabrėžtų apie savo paramos tęstinumą, bet šioje vietoje vėl matome neatitikimą. Jau 9 mėnuo kartojama, kad mes duosime viską, ko reikia Ukrainai, kad ji laimėtų šitą karą, bet kartu matome, kad 9 mėnesį Ukraina negauna tos ginkluotės, kuri leistų atsiimti tas teritorijas, apie kurias kalba Hodgesas. Kaip čia yra?
Aš sakyčiau, kad karo mastas apskritai yra didžiulis ir tų karinių pajėgumų Ukrainai reikia be galo daug. Ukraina, tiesiai šviesiai, nekukliai prašo visko, ko tik įmanoma jų pergalei. Viskas tvarkoje, viskas suprantama iš jų pusės ir panašiai.
Iš Vakarų yra keli apribojimai. Yra politiniai apribojimai, bet yra ir labai objektyvūs, praktiniai gebėjimų suteikti vienokią ar kitokią paramą apribojimai. Kariniai ekspertai atkreipia dėmesį, kad ir pačiai Europai trūksta arba trūks tam tikrų ginklų, jeigu jie bus perduoti Ukrainai.
Bet yra paprastas pavyzdys. Kaip tik Vokietija sako tą argumentą, kad mes savo naujųjų „Leopardų“ negalime duoti, kol amerikiečiai ir kiti neduoda savo tankų. Tai klausimas, kodėl amerikiečiai neduoda savo tankų, kurių jie turi tikrai daug? Neduoda jau 9 mėnuo.
Panašu, kad yra daugiau ilgalaikio plano perspektyva, ilgalaikės paramos perspektyva iš Amerikos pusės. Aš grįžtu prie jūsų pradinio klausimo – reikia ir deklaruoti tai, kad galbūt ne viską iš karto, galbūt susiplanavus, tam tikrom partijom visa tai bus pateikiama, bet bus pateikiama tiek ir tol, kol Ukrainai visko reikės, kol nebus pasiekta pergalė.
Visą reportažą žiūrėkite straipsnio pradžioje.