Tamsiose, geležies ir vulkaninių uolienų pilnose kasyklose 1306 kojas turinį nariuotakojį mokslininkai rado dar pernai, tačiau pasauliui atskleidė tik dabar. Tai pirmas iki šiol atrastas gyvis žemėje turintis daugiau nei 1000 kojų. Kad atrado kažką neįtikėtino, mokslininkai suprato iš pirmo žvilgsnio.
„Galėjau tai pasakyti iš karto. Prireikė ištisos amžinybės tiksliai suskaičiuoti jo kojas, nes tai labai mažas gyvūnas, tačiau iš karto buvo aišku, kad jis ypatingas“, – sako biologas Bruno Buzatto.
Neturėdamas akių, šis nariuotakojis kitais pojūčiais suvokia aplinką – lytėjimu ir kvapu. Jis priklauso grybais mintančių šimtakojų šeimai, todėl tyrėjai įtaria, kad būtent jais rekordininkas ir minta.
„Šis gyvūnas mažesnis nei 10 centimetrų ir plonesnis nei vienas milimetras, todėl norint įsitikinti, kiek kojų jis turi, reikia labai stipraus mikroskopo“, – teigia specialistas.
Iš viso mokslininkai rado 8 šios rūšies nariuotakojus. Deja, visus negyvus. Jų kojų skaičius svyruoja. Tarp maždaug 800 ir net rekordinių 1300. Naujai atrasta būtybė pavadinta Eumillipes persephone pagal graikų mitologijos požemių deivės vardą.