Kodėl sukilo pasipiktinimas, kad Prezidentas nepakvietė Užsienio reikalų ministro į susitikimą su Volodymyru Zelenskiu?
Netgi Rolando Pakso laikais, kai buvo aštriausios formos susipriešinimas tarp Seimo ir Prezidentūros, niekada nebuvo, kad Prezidentas nesikalba su Užsienio reikalų ministru. Vis tiek buvo tam tikra tvarka, kurios laikėsi. Nesvarbu, kiek politikai besimuša, dėl Lietuvos jie būna kartu. Tai yra unikalus atvejis, pirmą kartą tai įvyko Lietuvos istorijoje per tiek metų.
Klausimas kyla, ar kas nors norėjo tokio įvykio? Nes atsitiko taip – vietoj to, kad kalbėtume apie Ukrainą, jos norus, naratyvas yra apie šį susipykimą ir užsienio ambasados pranešė pasauliui, kas pas mus vyksta. Aš manau, kad čia buvo padaryta speciali operacija. Neatrodo, kad Prezidentas norėjo šito dalyko, jam visai nebuvo intereso, bet kažkas suplanavo ir pakišo šaukštą deguto – vietoj kalbėjimo apie Ukrainą, mes kalbame apie vidinius mūšius.
O ką turite omeny, kai sakote speciali operacija?
Aš manyčiau, kad čia iš prezidento komandos kažkas nori pavaizduoti, kad vyksta kova tarp Prezidento ir Landsbergio, nes kovoti prieš Landsbergį tam tikrai publikai Lietuvoje gali būti labai populiaru ir bandoma tas pademonstruoti. Bet čia nėra vien tai – tai yra kova prieš diplomatinę tarnybą ir čia yra rimtas dalykas.
Ar čia gali būti koks nors susikirtimas ir Gitanas Nausėda dėl to baudžia Gabrielių Landsbergį?
Iš esmės taip atrodo, ir, aš manau, tai yra Prezidento silpnybė, nes atrodo, kad jis negali atsipalaiduoti nuo kažkokių asmeniškumų. Nesvarbu, kas čia kaltas, bet Prezidentas turi būti aukščiau tokių dalykų ir kaip vadovas turėtų paskambinti ministrui ir pasikviesti tartis.
Iš kitos pusės, gal ne kiekvieno vizito atveju yra būtina, kad dalyvautų Užsienio reikalų ministras?
Na taip, bet čia buvo atvažiavęs Ukrainos Prezidentas, Užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba ir pagal protokolą, visas tvarkas turėjo būti mūsų Užsienio reikalų ministras. Tačiau, buvo apibrėžta, kad bus svarstomi gynybos klausimai, todėl ministro nereikia, bet aš manau, jog turėjo būti bent du kiti ministrai, kaip, pavyzdžiui, ekonomikos, o ne šeši patarėjai, kurie ten sėdėjo ir neaišku, ką veikė.
Girdime, kad norima perimti valdžią, ar tokie ketinimai realistiški?
Aš nežinau, kaip įsivaizduojama, kad ta valdžia turi būti perimta, bet čia yra tam tikra dezinformacijos kampanija, kur bandoma pavaizduoti, kad iki šiol yra klanai, kurie bando užvaldyti Lietuvą. Realiai, tai yra bandymas kažkaip užtildyti kai kuriuos žmones, kad jie nekalbėtų, nekomentuotų, nes, matyt, Prezidentūrai ne viskas tinka.
Visą pokalbį išgirskite vaizdo įraše straipsnio pradžioje.