Su bitėmis savo gyvenimą susiejęs vyras sako, kad bitininkystė – kuo tikriausia liga, kuria jis susirgo dar vaikystėje. Būdamas vos 17-os metų jis jau turėjo 17 aviliukų kamanių.
„Aš tik pradėjau sirgt šia liga prieš 40 metų ir dar nepersirgau. Yra toks reikalas, kad šiandien bitininkystė nėra labai sudėtinga. Tu turi būti gamtos mylėtojas, suprasti gamtą, – dėstė žinomas vyras. – Šiai dienai yra išvestos bičių linijos, kurios neatakuoja, kur tu gali nuogas imt medų. Yra tokios Bachvasto bitės, brolio Adomo 75 metus vesta bičių linija, kad ji būtų atspari ligoms, kad negeltų žmonėms. Aišku, jei prispausi tu ją, tai gels ir ji, bet ji tavęs nesivaiko po bityną.“
Pasak A. Amšiejaus, kiekviena idėja turi prasidėti nuo žinių ir reikėtų perskaityti viską, kas įmanoma apie bičių pasaulį. Taip pat jis pataria susirasti bitininką mokytoją, kuris gelbės ir patars pirmaisiais bitininkavimo metais.
Vaizdingai apie bites kalbantis vyras sako, kad jos dėl savo nesavanaudiškumo ir šeimyniškumo gali būti pavyzdžiu ir kiekvienam iš mūsų.
„Bitės maistą renka pirmiausia ne bitininkui, o bičių šeimai. Ten yra jos išlikimo šeima. Bitė renka nektarą, o nektaras medum virsta koriuose per maždaug 7-14 parų. Bitė neša nektarą nuo 21 dienos amžiaus iki 35 dienų. Reiškia, kad bitė nektarą neša 15 dienų. Kol nektaras pavirsta medumi bitė numiršta. Bitė tuo, ką neša, net pati nepasinaudoja. Va, kad žmogus šitaip dirbtų…“, – apie didžiausią savo hobį ištisas valandas gali kalbėti A. Amšiejus.
Daugiau patarimų norintiems pradėti auginti bites rasite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.
Laidą „Svajonių ūkis“ žiūrėkite šeštadieniais 9.00 val. per TV3.
VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE: