Žalioji kometa, paskutinį kartą mus aplankiusi prieš 50 tūkstančių metų, tada, kai šiuolaikinės civilizacijos Žemėje nebuvo nė kvapo. O ir planetą kaustė paskutinysis ledynmetis.
Pilna akimi jos pamatyti neįmanoma, tad mokslininkai skuba į observatorijas, kur stebi, kaip ši praskrenda Žemę – kartu ir Graikijos astronomai.
„Šiąnakt kometa nuo mūsų – maždaug trečdaliu atstumo kaip mums iki Saulės. Atstumas yra 43 milijonai kilometrų, o jos orbita siekia 50 tūkstančių metų. Tai reiškia, kad paskutinį kart ji taip arti buvo Neandertaliečių eroje“, – teigia astronomė Alkisti Bonasos.
Tiesa, visi, kurie po ranka turi mažą teleskopą ar žiūronus, taip pat galėjo išvysti šią žaliąją kometą, pralekiančią pro mūsų planetą. O lekia ji išties greitai – maždaug 57 kilometrų per sekundę greičių.
Šiąnakt ją buvo galima išvysti šalia Šiaurinės žvaigždės, Mažųjų Grįžulo ratų žvaigždyne. Mokslininkai atskleidžia ir jos spalvos paslaptį – esą ji žalia dėl savo cheminės sudėties, į kurią įeina dviatomė anglis ir nuodingos dujos.
Manoma, kad ši žalia kometa atkeliavo iš mums nepažįstamų Saulės sistemos pakraščių, vadinamojo Oorto debesies. Šioje Saulės sistemos dalyje yra daugiau nei trilijonos objektų iš ledo ir uolienų.
Šią kometą praėjusių metų kovo 2-ąją aptiko Kalifornijos astronomai.