• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prezidentui Gitanui Nausėdai kritiškai įvertinus galimybių pasą, juo suabejojo ir kiti ekspertai. Kad jį reikėtų peržiūrėti, pritarė ir Mindaugas Stankūnas.

Prezidentui Gitanui Nausėdai kritiškai įvertinus galimybių pasą, juo suabejojo ir kiti ekspertai. Kad jį reikėtų peržiūrėti, pritarė ir Mindaugas Stankūnas.

REKLAMA

Sveikatos vadybos specialistas TV3 Žinių „Dienos komentare“ teigė, kad kyla labai daug klausimų, ar ši priemonė veikia pasikeitus koronaviruso atmainai.

Kaip manote, ar valstybė turėtų imtis papildomų priemonių, ribojimų, kad sustabdytų koronaviruso plitimą, ar viską reikia paleisti ir nebereguliuoti?

Tai iš tikrųjų Vyriausybė yra nusprendusi tą reanimacijos lovų skaičių – 240 lovų. Kai tiek bus, bus imtasi papildomų priemonių, tačiau būtų galima apsvarstyti ir kitas priemones, pavyzdžiui, tam tikrus srautų ribojimus ar panašiai.

Iš tikrųjų, tie skaičiai stipriai auga, ta situacija dar neatsispindi ligoninėse, dar neatsispindi mirtingumo statistikoje, bet ji gali greitai pablogėti. Reikėtų galbūt svarstyti papildomus nefarmacinių priemonių taikymus.

REKLAMA
REKLAMA

Pone Stankūnai, kaip jūs prognozuojate, ar omikron susirgimai gali atsispindėti mirčių ir sunkių susirgimų statistikoje?

Pagal kitų šalių patirtį tai neatrodo, kad turėtų būti labai dideli mirčių skaičiai, lovų užimtumas, reanimacijose gydomų pacientų skaičius. Kaip matome, tose šalyje, kuriose omikron pikas praėjo, toje pačioje Australijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, duomenys rodo, kad tai švelnesnė banga.

REKLAMA

Vis tik, jei kalbame apie Lietuvą, mes turime įvertinti Lietuvos kontekstą ir du svarbiausius dalykus – reikėtų prisiminti vakcinacijos lygmenį, kuris lyginant su kitomis Europos Sąjungos šalimis yra tikrai nedidelis.

Kitas dalykas, reikėtų atkreipti dėmesį į bendrą gyventojų sveikatos būklę, nes iš mokslinių tyrimų žinome, kad būtent žmonės, turintys gretutinių ligų, turi didesnę riziką sunkesnei kovido eigai.

REKLAMA
REKLAMA

Prezidentas Gitanas Nausėda šiandien griežtai sukritikavo galimybių pasą, jo manymu, jis tik priešina visuomenę ir naudos iš jo kovojant su virusu jau beveik nėra. Ar jūs sutinkate su tokia prezidento pozicija?

Aš sutinku su tuo, kad galimybių pasas buvo įvestas, jo pagrindai buvo suformuluoti prie alfa atmainos. Jis visai sėkmingai pasiteisino ir delta atmainos metu. Dabar mes turime suprasti, kad turime visai kitokią atmainą, ji labai skiriasi nuo deltos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Čia yra labai paprastas klausimas, ar ta priemonė, kuri buvo sėkminga prie tos (delta – aut. past.) atmainos, turėtų būti taikoma tokia, kokia dabar yra taikoma, ar ji išvis turėtų būti taikoma ir prie dabartinės omikron atmainos. 

Situacija yra pasikeitusi ir ją reikėtų peržiūrėti. Kitas dalykas, kai mes kalbame apie galimybių pasą, tai yra tokia priemonė, po kuria yra padėta daug kitų įvairiausių priemonių ir ribojimų į prekybos centrus, pramogų vietas ir t.t.

Tai kyla klausimas, ar tikrai reikėtų esant omikron atmainai riboti nepasiskiepijusių žmonių patekimą į prekybos centrus ir spręsti, kiek tai yra svarbus ir esminis dalykas.

Visą pokalbį žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų