• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į Lietuvą sugrįžo sekmadienį Rusijos pasieniečių sulaikytas Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas. Politikas su pusbroliu ir draugu žvejojo Kuršių mariose ir patys nepastebėjo kaip kirto Lietuvos – Rusijos sieną. Meras pasakoja apie susidūrimą su pasieniečiais, gautą baudą ir rusų pasieniečių reakciją, kai sužinojo jo užimamas pareigas.

Į Lietuvą sugrįžo sekmadienį Rusijos pasieniečių sulaikytas Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas. Politikas su pusbroliu ir draugu žvejojo Kuršių mariose ir patys nepastebėjo kaip kirto Lietuvos – Rusijos sieną. Meras pasakoja apie susidūrimą su pasieniečiais, gautą baudą ir rusų pasieniečių reakciją, kai sužinojo jo užimamas pareigas.

REKLAMA

Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas turbūt niekad taip nesidžiaugė galimybe pirmadienį ateiti į darbą. Visą sekmadienį praleidęs Rusijos pasieniečių patalpose, tik vėlai vakare grįžo į Lietuvą. O istorija prasidėjo visai nekaltai. Politikas, užkietėjęs žvejys, tad su pusbroliu ir draugu sekmadienį nusprendė pagaudyti žuvį Kuršių mariose ir esą patys nepajuto kaip kirto mariomis einančią Lietuvos–Rusijos sieną. 

„Net nepamatėm, kada Rusijos pasieniečių kateris priplaukė, tik tada supratom. Nes minties tokios nebuvo“, – aiškina jis. 

REKLAMA
REKLAMA

Meras pasakoja, kad pasieniečiai jį ir draugus informavo, kad pažeidė sieną, jų laivą prišvartavo prie vieno pasieniečių katerio, o kitu visus tris nugabeno į krantą apklausai. 

REKLAMA

„Tai ten mes praleidom kokias dvi tris valandas, po to atvažiavo iš Panemunės pasienio posto, mus nuvežė į Panemunės pasienio postą. Apklausė. Ir mus informavo, kad susisieks su Lietuvos pasieniečiais ir įvyks perdavimas“, – priduria B. Markauskas. 

Rusai ištardė, kokias pareigas Bronius Markauskas užima Lietuvoje, ką veikia jo šeima. Tačiau, anot politiko, net sužinoję, kad jis meras, verbuoti nebandė. Net vandens pasiūlė. 

REKLAMA
REKLAMA

„Pakankamai korektiškai. Nebandė spausti, kad kažką pasakytume. Tik klausė ar bendravom su žvejais vietiniais jų. Galima suprasti, kad su Rusijos žvejais. Tai mes nebendravom, kai pamatėm, kad verslininkai, o ne mėgėjai, tai net neplaukėm prie jų ir nekalbinom“, – tikina meras. 

Tiesa, pasieniečiai liepė trijulei išjungti telefonus. Meras vos spėjo paskambinti šeimai ir pranešti kokioje situacijoje atsidūrė. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kai Rusijos pusė apklausė, pasakė, kad dabar vyks perdavimas, vėl mus susodino į autobusiuką ir nevežė prie pasienio posto. Tada atvažiavo iš pasienio posto pasieniečiai, turbūt protokolas buvo perdavimo priėmimo surašytas, nes irgi užtruko kokį pusvalandį, po to mes buvom persodinti į Lietuvos pareigūnų autobusiuką ir nuvežė prie pasienio posto. Pasieniečiai pasakė, dabar jau atsipalaiduok, viskas gerai“, – tikina B. Markauskas. 

REKLAMA

Tokie sulaikymai kartais užsitęsia nuo penkių valandų iki dviejų parų. Tad merui tikrai pasisekė. Jo žvejyba su visai nuotykiais užtruko 14 valandų. O ir bauda nedidelė – 2 000 rublių, arba 25 eurai. Net laivą pažadėjo gražinti. Kaip jie kirto sieną, meras sako nesuprantantis iki šiol. 

„Pamatėme priekyje laivelius. Ir plaukėm prie tų laivelių, bet pasirodo, kad ten ne žvejai mėgėjai, o verslininkai stato tinklus. Tų tinklų pakankamai daug ir pradėjom manevruoti tarp tų tinklų paprasčiausiai nepamatėm. Lyg šalia viskas matosi – Nida, kopos ir kadangi nėra tekę į tą pusę toliau praplaukti neįsivaizdavom, kad jau tai yra Rusijos siena“, – kalba B. Markauskas. 

REKLAMA

O štai kitas užkietėjęs žvejys. Klaipėdietis Ignas dirba žūklės gidu ir prekiauja žvejybos reikmenimis. Ne kartą žuvį Kuršių mariose gaudęs vyras nesuvokia, kaip galima nepastebėti Lietuvos – Rusijos sieną žyminčių plūdurų. 

„Yra bujai. Iki tų bujų daplaukti reikalingas leidimas. Ten be jo negali plaukioti. Ten už bujų dar kilometras du šimtai ta zona raudona. Tai irgi.. kilometras daug yra atstumas. Ir tik tada siena. Nu, viskas įmanoma, bet realiai, aš nežinau. Neįmanoma“, – sako žvejybos gidas Ignas Luotė. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, vyras pripažįsta, kad ir pačiam teko pabendrauti su rusų pasieniečiais. Gavo ir baudą. Tik jis sieną pažeidė žiemą, keliaudamas užšąlusiomis mariomis. 

„Ta riba, kur reikalingas leidimas – nepažymėta. Pažymėta jau raudona riba, kurią peržengi ir jau baudžiamoji atsakomybė yra nuo pernai įsigaliojo. O ten jei neturi navigacijos , tai eini čia žvejoji, tada biškį kibo, biškį paėjai ir jau svečiai laukia tavęs“, – pasakoja jis. 

REKLAMA

Tada Ignas gavo 20 eurų siekiančią baudą ir neteko metams leidimo žvejoti šioje teritorijoje. Anot Lietuvos pasieniečių, tokios istorijos nutinka kelis kartus per metus. Tačiau visos baigiasi sąlyginai laimingai – rusai apsiriboja skirdami baudą ir žvejybos leidimų atėmimais. 

„Nesuprato, nepastebėjo, ten kažkur užsižiūrėjo ir visą kitą. Tai tokie paaiškinimai dažniausiai ir yra. Bet jei mieste nepastebi kelio ženklo ribojančio greitį ir viršiji, tai čia kažkas panašaus. Tai tiesiog, 05.06 vertintume kaip labai sėkmingai pasibaigusį nuotykį tiems žvejams“, – teigia sienos apsaugos tarnybos atstovas Giedrius Mišutis. 

Toks atvejis, kai Lietuvos – Rusijos siena pažeidžiama Kuršių mariose šiemet jau trečias. Pernai tokių incidentų buvo keturi, tiek pat ir 2019-asiais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų