Lygiai prieš metus prie balsadėžės gerai nusiteikęs A. Lukašenka vargu ar galėjo įsivaizduoti, kad išlaikyti valdžią po akivaizdžiai suklastotų rinkimų jam pavyks tik vykdant žiaurias represijas ir susidorojimus su tūkstančiais savo šalies gyventojų.
Po metų jo pergalės ir toliau nepripažįstant nei patiems baltarusiams, nei demokratiniam pasauliui, sankcijų vis labiau smaugiamas Lukašenka šiandien nusprendė į pasaulį kreiptis propagandinės spaudos konferencijos metu. Skambiai „Didžiuoju pokalbiu su prezidentu” pavadintame renginyje Lukašenka laidė užuominas, kad galėtų atnaujinti dialogą su Vakarais ir Lietuva, bei pripažino, kad migrantų krizė pasienyje atsakas už sankcijas.
„Nelegali migracija. Nieko mes nešantažuojame, niekam negrasiname. Sudarote mums tokias sąlygas, kad esame priversti reaguoti ir reaguojame. Atleiskite, kaip galime ir mokame… Reaguojame pagal savo galimybes“, – teigia A. Lukašenka.
Tiesa, netrukus pasiūlymus ieškoti dialogo ėmė keisti grasinimais. Esą, jeigu Lietuva nenurims pasienyje, gaus į snukį kaip reikiant.
Nuo pat ryto trunkančioje spaudos konferencijoje A. Lukašenka tradiciškai žarstė kaltinimus opozicijai, kurią apkaltino prieš jį bandžius surengti perversmą, o Jungtinėms Amerikos Valstijoms ruošiant Europos Sąjungos pavyzdžiu įvesti ekonomines sankcijas, puolė grasinti Vašingtonui, kad užmerks akis prieš branduolinių atliekų kontrabandą.
„Prieš tai, kai įvarėm vienas kitą į kampą peržengę raudoną liniją, turime išeiti iš šios situacijos. Tačiau kamuolys yra jų pusėje“, – teigia A. Lukašenka.
Viduryje spaudos konferencijos staiga paskelbus, kad ekonomines sankcijas smarkiai režimui griežtina Londonas, Lukašenka galutinai pratrūko.
„Galite užspringti nuo tokių sankcijų. Tūkstantį metų negirdėjome apie Didžiąją Britaniją ir toliau girdėti nenorime. Jūs Amerikos šuniukai“, – teigia A. Lukašenka.
Netrukus raginimus paspringti ėmė keisti grasinimai ir Trečiuoju pasauliniu karu.
„Klausykit, jūs norite pradėti Trečiąjį pasaulinį karą? Ar ten stumiate mus ir Rusiją? Norite laimėti šitą karą? Jame nebus nugalėtojų. Jeigu ir bus, tai būsite ne jūs“, – teigia A. Lukašenka.
Spaudos konferencijai vis labiau virstant ilgu monologu, A. Lukašenka žurnalistus ėmė tikinti, kad jo vadovaujamos saugumo tarnybos neprisidėjo prie baltarusių aktyvisto Vitalijaus Šyšovo nužudymo Kijeve.
„Pas mus ir be ir V. Šyšovo yra, su kuo reikia susitvarkyti.“
Galiausiai net ir jam palankių žurnalistų paklaustas, kada planuoja trauktis iš posto, diktatorius išliko paslaptingas. Pareiškė, kad tą gali padaryti labai greitai, tačiau atsisakė atskleisti, kas bus jo įpėdinis.