Po penkių dienų nežinomybės karo kamuojamame Izraelyje – apie 100 lietuvių galiausiai grįžo į Lietuvą.
„Aš jau ten supratau, kad labai noriu į Lietuvą. Aš labiausiai myliu savo šalį. Ir dabar keliausiu tik po ją“, – sakė į Lietuvą iš Izraelio grįžusi moteris.
Jų šeimos nariai Vilniaus oro uoste jau valanda dar prieš lėktuvui nusileidžiant lūkuriuoja su gėlėmis ir ašaromis akyse. Kai kurie pasakoja, kad jų šeimos į Izraelį vyko aplankyti šventosios žemės.
„Trisdešimt metų laukė šios kelionės? Taip... Nuo devyniasdešimtųjų. Taip, tikrai laukiam, aš net negaliu kalbėti, tiesą sakant, man labai sunku“, – sakė giminaičių laukusi moteris.
Pirmieji išlipę iš lėktuvo vos tvardo emocijas, nes Izraelyje liko jų artimieji.
„Visų pirma, mano draugas izraelietis liko kariauti, jis atsisakė su manimi skirsti į Lietuvą. Pasakė geriau mirs, bet nepaliks Izraelio. Mano draugai yra armijoje. Aš slėpiausi tris dienas nuo raketų. Jei klausiat, ar mums reikia psichologo pagalbos, tai tikrai taip. Yra mirties, nežinomybės baimė. Kai kurie draugai nežinom, ar gyvi, kurie yra ligoninėse“, – pasakojo iš Izraelio grįžusi Danielė.
Tarp grįžusių į Lietuvą yra ir Jeruzalėje, šventojoje žemėje, apsilankę piligrimai, kurie tris dienas, laukdami skrydžio į Lietuvą, praleido Palestinoje. Kai kurie neslepia džiaugsmo galiausiai grįžę į Lietuvą.
„Dievas lydėjo. Kai atrodo, kad tu stiprus ir galingas, tada nieko nereikia. Yra atvejų, kai esi bejėgis. Kaip piligrimai nemažai meldėmės, aiškų, Dievo plano nežinai, bet Dievas veikia ir per kitus asmenis“, – sakė piligrimas.
O kai kurie grįžusieji neslepia pykčio Vyriausybei, kurie jų grąžinimo operaciją organizavo beveik savaitę. Ir paaiškina su kokiomis emocijomis keldavosi ir eidavo miegoti.
„Mes iš po atšaukto skrydžio grįžę į Betliejų girdėjom šūvius. Naikintuvai zvimbė ištisai. Grįžome į oro uostą pirmadienį, buvo girdimi sprogimai. oro uoste kilo sąmyšis“, – pasakojo moteris.
Izraelyje šiuo metu dar mažiausiai 300 turistų iš Lietuvos.
Daugiau iš karo zonos grįžusių lietuvių pasakojimų – vaizdo įraše straipsnio pradžioje.
is kitos puses -
valstybe turetu priimti istatyma kad -
visi keliaujanmtys i amzinu karu arba kokias nors diktaturines salis
(Siaures Koreja, ~Kinija) ar i dar koki nors Somali -
daro tai savo paciu rizika.
Tegul - dar pries kelione - nusiperka koki nors jokiems force-majeure
nepavaldu ir, zinoma, - brangu - brangu draudimo polisa ir
nutikus bedai -tegul ta beda buna isspresta
paties varliuko-keliauninko-turisto-lituano
asmeninemis lesomis, o nebe visu musu - mokesciu moketoju pinigais.
Bijau net spelioti - kiek kainavo si karta tas uzsakomasis skrydis...