• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvis, kuris paliko savo gyvenimą Jonavoje ir išvažiavo į okupantų niokojamą šalį. Ten vyras vaikus moko valdyti dronus. Dešimtys moksleivių panoro mokytis pas lietuvį, sako: tai ne tik puikus laisvalaikis.

Lietuvis, kuris paliko savo gyvenimą Jonavoje ir išvažiavo į okupantų niokojamą šalį. Ten vyras vaikus moko valdyti dronus. Dešimtys moksleivių panoro mokytis pas lietuvį, sako: tai ne tik puikus laisvalaikis.

REKLAMA

Jauni, tačiau savimi labai pasitikintys ukrainiečiai nori būti pasiruošę viskam, jei ir jiems reikės eiti ginti tėvynę nuo priešų.

Nikitai 11 metų ir jis savo rankose laiko vertingą daiktą. Bet ne žaislą ar dviratį, kaip daugelis berniukų. Nikita tobulina drono valdymo įgūdžius.

„Mes turime ūkį, esame ūkininkai. Mes su juo apžvelgdavome savo laukus. Aš padėdavau tuo, kad įkraudavau jį. Bet nuo vasario 24 dienos taip ir gulėjo pas mus be darbo. Galvoju: kam jis gulės, jei gali skristi“, – sako Nikita.

Dabar ne tik Nikita, bet ir kiti Poltavos miesto vaikai nuolat lanko dronų valdymo pamokas.

Ukrainiečių vaikus moko lietuvis Anatolijus. Jis į Ukrainą atvyko iš Lietuvos savanoriauti. Jo tėvas – ukrainietis, o mama – lietuvė. Gimė Poltavos apylinkėse, tačiau netrukus šeima persikėlė gyventi į Jonavą. Savanoriauti pradėjo nuo karo Ukrainoje pradžios – 2014-ųjų.

REKLAMA
REKLAMA

Tuomet kariuomenei netgi padėjo gaminti bepiločius orlaivius. Kai prasidėjo plataus masto karas – suprato, kad negali sėdėti Jonavoje ir nieko nedaryti.

REKLAMA

„Lietuvoje tuos pusę metų, per didžiąją invaziją, jaučiausi labai blogai. Bandžiau dirbti, bandžiau užsiimti, užsimiršti. Bet vistiek save pagauni, kad mintyse esi savo gimtojoje šalyje, tame kare“, – pasakoja Anatolijus.

Antolijus atvyko į Ukrainą ir netrukus jam buvo pasiūlyta mokyti jaunimą valdyti dronus.

„Ukraina turi visas galimybes tapti perspektyvia nepilotuojamų orlaivių kūrėjų šalimi. Reikia ir skraidančių, ir tų, kurie dirba po žeme ar ant vandens. Todėl dabar labai reikia pilotų“, – kalba labdaros fondo „Viktorija“ vadovė Viktorija Gončar.

REKLAMA
REKLAMA

Dabar Anatolijus drono subtilybių moko dešimtis vaikų. Dronus aktyviai naudoja ir Ukrainos kariuomenė, tad vaikai į šį užsiėmimą žiūri labai rimtai.

„Svetimi žmonės įžengė į mūsų teritorijas ir jas užgrobė. Noriu tapti kariu. Ginti savo šalį“, – tikina moksleivis Matvejus.

Tokie užsiėmimai Ukrainos vaikus kiek atitraukia nuo baisių įvykių šalyje, sako Anatolijus.

„Drono valdymą būtų galima sulyginti su muzikavimu, su tam tikrais muzikos instrumentais. Pirštai, rankos daro atskirus darbus. Tuo pačiu labai lavina smegenis. Dirba motorika ir tai yra labai naudinga vaikams“, – kalba Anatolijus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tarp Anatolijaus auklėtinių ir 15-metė Julija. Paauglė dar lanko taktikos ir patriotinio ugdymo klubą bei vadovauja šio klubo berniukams. Jos šaukinys – Kulka. Julija savo ateitį sieja su karyba. Jos tėtis jau pusę metų gina šalį ir tai įkvepia merginą.

„Tai, kas dabar vyksta šalyje – kas žino, kas bus po 10 metų. Gal ir man reikės kariauti. O gal viskas baigsis, duok Dieve. Niekas nežino. Manau, kad tai yra svarbiausia“, – sako Julija.

Savanoris Anatolijus iš Lietuvos sako, kad Ukrainoje nėra pakankamai bepiločių skraidyklių instruktorių. Jo tikslas – padėti ir Ukrainos kariuomenei, kuri efektyviai dronus naudoja karyboje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų