Dėl galimos taršos miestas paskelbė ekstremalią situaciją. Buvo užlietas kelias Palanga – Šiauliai, skęsta daugiabučiai ir jų rūsiai. Žmonės vos ne vos gali išeiti iš namų. Anot vietos gyventojų, situacija būtų dar blogesnė, jei ne visą naktį dirbusios įvairios tarnybos. Jie pasakoja, kad siurbliai dirba nuo antros nakties, tačiau nuostoliai vis tiek milžiniški.
„Pečius granulinis. Buvo pusantro metro gylyje. Tai pečius buvo apsemtas. Negaliu įeiti dabar“, – pasakojo materelinių nuostolių patyręs gyventojas.
Komunalininkai teisinasi, esą mažiau nei per parą iškrito viso lapkričio kritulių kiekis, tad kitokio rezultato, vargu, ar buvo galima tikėtis.
„Visi kanalai, visi šuliniai vandens, kuriuose surenkami vandenys yra pilni ir paprasčiausiai nebeturime kur jo nuleisti“, – teigė Kretingos meras Antanas Kalnius.
„Normalią dieną mes išvalome apie 3000 – 5000 kubinių metrų, o dabar atiteka apie 20 000 kubinių metrų“, – sakė „Kretingos vandenys“ direktorė Eglė Alonderienė.
Tad Kretingos valdžia sušaukė ekstremalių situacijų komisijos posėdį ir priėmė drastišką sprendimą. Norėdami išvengti dar didesnės nelaimės bei siekdami, kad valymo įrenginiai nesulūžtų nuo per didelio kiekio vandens ir funkcionuotų toliau jei lietus nesiliaus, nusprendė tris valandas į šalia tekantį upelį leisti nevalytas kretingiškių nuotekas.
„Mes laikinai atidarysim kelioms valandoms apsauginę sklendę, kuri leis pertekliniam vandeniui šiek tiek nueiti ir tokių būdu valymo įrengimai nepatirs griuvimo“, – teigė Kretingos meras.
Šis įteka į Akmeną-Danę, tad kretingiškių nuotėkos atkeliaus iki Klaipėdos, o tada į Kuršių marias bei Baltijos jūrą. Sprendimą palaimino ir aplinkosaugininkai. Tiesa, jie nuolat matuoja upelio užterštumą ir kai ekstremali situacija pasibaigs, skaičiuos gamtai padarytą žalą.
Daugiau apie tai – vaizdo įraše straipsnio pradžioje.