Opozicijos atstovai Seime iš tokių kaltinimų šaiposi. Klausimo ėmėsi Vyriausioji rinkimų komisija, tiesa, ji nemato net pagrindo pradėti tyrimo – remti kandidatus teisę turi visi fiziniai asmenys ir niekas neuždraus to daryti restoranų savininkams ar vadovams.
Iš konservatorių gretų išmestas, o tada Vilniaus meru pasišovęs tapti Mykolas Majauskas Seimo kabinete pasirūpinęs pramogų.
Tiesa, iš buvusių bendražygių, dabar tapusių oponentais, lūpų jo atžvilgiu skamba visai kitokios rapsodijos. Majauskas savo rinkiminei kampanijai jau surinko arti 50-ies tūkstančių eurų aukų, o vienas didžiausių sumų jam skyrė restoranų atstovai.
6000-ius eurų paaukojo „iLunch“ bendrovės vadovas Aurelijus Jasevičius. Finansinę paramą politikui skyrė ir „Amber food“ atstovai. Buvę kolegos konservatoriai įsiaudrino, esą tai ne kas kita, o verslo pakiša už tai, kad Majauskas Seime prastūmė PVM lengvatos pratęsimą maitinimo įstaigoms.
„Čia verslas atsidėkoja. Ranka ranką plauna arba yra toks bjaurus rusiškas žodis „otkatas“, – tvirtina konservatorius Kęstutis Masiulis.
Buvęs Vyriausiosios rinkimų komisijos narys, konservatorius Vilius Semeška kerta dar smarkiau.
„Mano manymu, tai aukščiausio lygio korupcija, kai už palankius sprendimus atsidėkojama pinigais į rinkimų sąskaitą“, – tikina V. Semeška.
Konservatoriai įtaria, esą Majauskas su verslininkais surezgė gudrų planą.
„Staiga pradeda tūkstančiais eurų aukoti tam asmeniui, kuris tuos sprendimus priiminėjo. Tuo labiau, kad tas sektorius „labai kenčia“ dėl pajamų. Staiga jau nebekenčia dėl pajamų ir tūkstančiais eurų remia tą asmenį, kuris dėl to sektoriaus priiminėjo sprendimus Seime“, – kalba V. Semeška.
„Interesas buvo didžiulis. Mes irgi sprendėme – kas jį skatina taip elgtis, tikrai ne sveikas protas. Nėra jis toks libertaras“, – tvirtina K. Masiulis.
„Priimti sprendimai dėl sumažintų tarifų išsaugojo tūkstančius darbo vietų, išgelbėjo verslus, mano supratimu, tai reikšmingas indėlis į Lietuvos ekonomiką“, – teigia M. Majauskas.
Majauskas atkerta, kad verslo atstovai tikriausiai patenkinti jo tvirta pozicija. Savo vertybinės nuostatos palaikyti kenčiantį restoranų verslą Majauskas neatsisakė, net kai partijos vadovybė grasino jį išmesti iš aukšto posto ir partijos. Ką vėliau ir padarė.
„Aš turiu susirinkti aukas iš privačių fizinių asmenų, labai džiaugiuosi, kad man aukoja daug skirtingų žmonių“, – kalba M. Majauskas.
Vilius Semeška ragina VRK Majauską išvis šalinti iš kandidatų sąrašų. Aiškintis situaciją VRK ėmėsi, tiesa, tik po, kai gavo buvusio Seimo nario Stanislovo Buškevičiaus skundą.
„Pavedimas yra VRK Teisės skyriui dar sykį peržiūrėti tą informaciją, perpatikrinti, nors kolegos patikino, kad viskas tvarkinga yra“, – teigia VRK pirmininkė Jolanta Petkevičienė.
Bent kol kas tyrimo VRK nepradeda – bet kuris fizinis asmuo gali paremti patinkantį kandidatą įstatymo numatytos sumos ribose, ar jis būtų restorano vadovas, ar medikas, ar darbininkas.
„Rinkimų kodeksas draudžia aukotojo ir aukos gavėjo bet kokius išankstinius susitarimus. Informacijos, kad tokie susitarimai yra, šiandien aš tikrai neturiu“, – tikina J. Petkevičienė.
STT pranešė, kad stebi viešą informaciją, tačiau pagrindo pradėti ikiteisminį tyrimą nemato.
„Primena buvusių bendražygių tam tikrus bruožus, kai bandoma laimėti rinkimus visais įmanomais būdais, kartais net įtraukiant specialiąsias tarnybas. Bet tikrai nepykstu, nuoširdžiai galiu pasakyti, kad labai ramiai žiūriu į šią situaciją, tokie veiksmai man tiesiog atrodo desperatiški“, – sako M. Majauskas.
Kone vienbalsiai užstoję Majauską jo skyrybų su konservatoriais metu, seimūnai iš opozicijos ir toliau jį gina.
„Jeigu čia yra korupcija, tai aš tokios korupcijos vien šios kadencijos Seime galėčiau įžvelgti ne vieną ir ne du atvejus“, – teigia Darbo partijos pirmininkas Andrius Mazuronis.
„Šimonytę yra verslo pramonė rėmusi, kuri susijusi su pienininkystės sektoriumi ir yra tų pramonininkų pasisakymai, kad jiems tiktų Taivanio rinka. Ir paskui mes matome Šimonytę, kuri sugriauna santykius su Kinija, kad būtų laimėta Taivanio rinka. Tai klausimų galima kelti įvairių“, – kalba Regionų frakcijos narė Agnė Širinskienė.
Vyriausioji rinkimų komisija atsakymą žada po savaitės.