Nors liūtis truko nuo pusės devynių iki devintos valandos, tačiau vandens iš dangaus buvo tiek daug, kad Klaipėdos gatvės virto srauniomis upėmis, o automobilių vairuotojai – tikrais kapitonais ar šturmanais. Nors smarkiausia liūtis buvo šiaurinėje miesto dalyje, gatvės patvino visoje Klaipėdoje.
„Šlapia dar galva truputėlį, maikė jau pradžiuvo. – O automobilis? – Automobilis gerai, buvo Bandužiuose ten vienoje vietoje pelkė didžiulė, bet autobusas pravažiavo, tai supratau, kad gal ir aš pravažiuosiu“, – pasakoja gyventojas.
„Reikia pakentėti, o ką darysi? Visi skundžiasi, visi nepatenkinti, bet yra gamta, prieš gamtą nepaprieštarausi“, – sako kitas vyras.
Tad lieka įsijungti nervus atpalaiduojančią muziką ir ramiai važiuoti ar, tiksliau, plaukti į darbą. Kažin, ar taip pat ramu statybininkams ir Klaipėdos valdžiai. Skęsta ir tik ką baigta rekonstruoti Žvejų gatvė pačiame miesto centre.
Ne ką smagiau ir kiemuose. Žmonės galvoja, kaip prieiti iki savo automobilių: „Paskandino. Bemvas išvis paskendo. Mūsų autobusiukas stovi. Iki jo prieiti neįmanoma.“
Gelbėti ne tik savo, bet ir kitų įmonių kiemus bei automobilius, pasišovė klaipėdietis Stasys. Vyras jau pusantros valandos traukia lapus iš nuotekų grotelių.
„Iš visos teritorijos pagal tą kraštą niekas nevalo ir lapai yra. Va, toks lietus užeina ir viską neša su lietumi. – O jūs iš gerų norų? – Ne, aš dirbu „Laivitėje“. Man tik priklauso ana pusė, aš iš geros širdies, kaip sakant“, – sako klaipėdietis Stasys.
Tačiau ne visi tokie atsipalaidavę: „Turbūt gal nevalo? Daugiausia nevalo, kas daugiau? Lapai, žolės, va, pjauna, vėjas atneša.“
Paviršinių nuotekų tinklus prižiūrinčios įmonės „Klaipėdos vanduo“ vadovas pasakoja, kad gatvės patvino, nes per trumpą laiką iškrito labai daug lietaus, su kurio kiekiu senos, sovietinės kanalizacijų sistemos ir nesusitvarkė.
„Kadangi vasaros laikotarpis, neturime daug nei lapų, nei šieno, tai dauguma grotelių buvo tvarkingos, nuvalytos, švarios, vanduo subėgo, bet, kaip ir minėjau, per didelį laikotarpį tiesiog fiziškai nesugebėjo subėgti į groteles“, – aiškina „Klaipėdos vandens“ generalinis direktorius Benitas Jonikas.
Mokslininkai sako, kad tokių liūčių dėl šylančio klimato tik daugės. O gamta rodo ir daugiau savo galios. Vandens viesulą jūroje užfiksavo netoli Būtingės buvę poilsiautojai. Anot meteorologų, vėjas sūkurio viduje galėjo siekti daugiau nei 28 metrus per sekundę, o tokios galios užtenka apversti mažesnius laivus ar valtis.
Daugiau detalių ieškokite TV3 žinių reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.