Vairuotojai sako, kad situacija tragiška, mat kai kurios gatvės kaip Mėnulio krateriai.
Ne vienam vairuotojui kelionė Kauno gatvėmis apkarto – teko stoti ir gaišti laiką keičiant sugadintus ratus. Gyventojai pastebi, kad gatvėse atsivėrė didžiulės duobės:
„Man gal baisiausias Milikonių kalnas. Yra tokių duobių, kad įvažiavus gali ir padangos netekti.“
„Kaip vairuotojui, tai baisu – gatves susiaurino ir duobių pilna. – Nei apvažiuosi? – Neapvažiuosi, jei gatvė susiaurinta, kur apvažiuosi.“
„Kaunas remontavo duobes, viskas gerai buvo, o šiuo metu vėl išlindo.“
„Šalutinės gatvės tai labai prastos, duobėtos, daug ir didelių, ir mažų visokių.“
„Vilijampolės mikrorajone yra nemažai, kai sniegas nutirpo. Pasakysiu atvirai – aš nemačiau, kad užtaisinėtų.“
Kai kur vaizdas lyg Mėnulio krateriai, Minkovskių ir Panerių gatvėje, Ateities plente, ant tiltų ir viadukų. Ypač rizikinga važiuoti tamsiu paros metu, kai sniego tirpsmo vanduo pripildo išdaužas ir jas sunku pastebėti. Kartais nėra galimybių ir apvažiuoti.
Prašo vairuotojų supratingumo
O „Kauno švaros“ atstovai sako, kasdien gatvėse pluša dvi brigados, lopančios išdaužas, bet žada jau didinti pajėgumus ir pasitelkti trečią. Įmonė nuolat sulaukia dešimčių pranešimų apie pavojingas duobes ir vos spėja suktis, nes duobės, kartais atrodo, atsiveria akimirksniu.
„Vien tik gyventojų laiškų gavom apie dvidešimt į el. paštą. Mes vertinam situaciją, reaguojam, susidarom planą ir apie 20 duobių sutvarkom per dieną“, – pasakoja „Kauno švaros“ atstovė Kristina Parachomikienė.
Tačiau, prasidėjus atlydžiui, žiojėjančių duobių tik daugėja, tad ir gyventojų prašo sąmoningumo – dirbti šiuo metu itin sudėtinga.
„Tvarkant duobes mes stabdom eismą. Gyventojų prašom, kad truputėlį ir greitį sulėtintų, ir apvažiuotų iš toliau“, – teigia „Kauno švaros“ atstovė Kristina Parachomikienė.
„Sąlygos nėra geros, tirpsta sniegas, įkalnėse tekantis vanduo neleidžia iš karto kokybiškai sutvarkyti, nes mes norim, kad ji būtų ir apipjauta, ir užtaisyta šaltu asfaltbetoniu“, – tvirtina miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis.
Susilaukia pretenzijų dėl sugadintų automobilių
Sniegas, druska, temperatūrų svyravimai nuo didžiulių šalčių iki staigaus atšilimo – visa tai iššūkis kelio dangai, kurio, kaip matyti, ji neatlaiko. Įvažiavę į duobes ir prakirtę ratus, sulankstę ratlankius ar net sugadinę važiuoklę vairuotojai su pretenzijomis plūsta į Kauno savivaldybę.
„Pranešimus gaunam iš policijos, jų turim apie 100“, – sako miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis.
Visus prašymus svarsto darbo grupė – tad atsitikus nelaimei svarbu užfiksuoti įvykį, kviesti pareigūnus, o savivaldybei pateikti visus įrodymus apie žalą.
„Vidutinė išmokama suma dažniausiai pasitaikanti yra tarp 100–200 eurų. Kai yra sugadinama padanga, jei ratlankis pažeistas ar dalis važiuoklės, tai gal 800 eurų yra sudėtingesnis arba brangesnis eismo įvykis“ , – pasakoja miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis.
Sako – kartais pastebi ir pagudrauti norinčių vairuotojų.
„Tenkinama apie 30–40 procentų prašymų, nes manoma, kad yra polinkiai susitvarkyti automobilį, ne tik kompensuoti tą patirtą žalą“ ,– teigia miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis.
Kasmet dėl išdaužų žalą patyrusiems vairuotojams Kauno savivaldybė išmoka nuo trijų iki aštuonių tūkstančių eurų.
Daugiau apie tai – vaizdo įraše straipsnio pradžioje.