Apie tai, kodėl Lietuva yra tokia susiskaldžiusi, šiandien laidoje diskutuoja politikos komunikacijos ekspertas Mindaugas Lapinskas ir Vytauto Didžiojo universiteto profesorius, politologas Šarūnas Liekis.
Bene daugiausiai aistrų šalyje pastaruoju metu sukėlė skiepai nuo koronaviruso, o įvedus galimybių pasą ir suskirsčius žmones į skiepytus ir ne kilo didžiulis visuomenės nepasitenkinimas iš abiejų pusių. Žmonės skilo į dvi dalis – dabar pasiskiepiję to daryti nenorinčius iškoneveikia įvairiais epitetais, o neskiepyti dar aršiau puolė ginti savo teisių, visur įžvelgdami sąmokslo teorijas.
Anot M. Lapinsko, socialiniai tinklai tapo puikia terpe tokioms ir panašioms diskusijoms bei aršiems ginčams plėstis – realybėje tą pamatysime kur kas rečiau. „Siūlyčiau žiūrėti tiesai į akis – konfliktas kilo dėl to, kad „Facebook“ algoritmas proteguoja ekstremalias nuomones. Jei pridėtume ranką prie širdies, išėjus į gatvę jokių muštynių, demonstracijų, ginčų ar panašių dalykų mes nepamatytume. Matome, kad yra didelė dalis pasiskiepijusių žmonių, mažesnė nepasiskiepijusių, ir 2 proc. iš vienos bei 1 proc. iš kitos kelia visą tą triukšmą, kalasi „Facebook“ komentaruose ir vaikšto po laidas“, – sako jis.
Savo ruožtu Š. Liekis teigia, kad daugelio pasipriešinimas neretai kyla ir iš susierzinimo, jog yra perlenkiama lazda ir norima žmones kontroliuoti itin smulkmeniškai. Taip pat, anot jo, nemažai klaidų, spręsdami Lietuvą supriešinančias temas, padarė ir valdantieji.
Tačiau tai yra ne vienintelė tema, kuri 2021-aisiais taip priešino lietuvius. Kas dar nutiko ir kodėl tai taip suskaldė Lietuvą?
Speciali „Karštai su tv3.lt“ laida susipriešinimo tema – jau šiandien, 19.30 val. per TV3!
Visą laidą žiūrėkite tiesioginėje transliacijoje, esančioje straipsnio pradžioje.
O iškart po laidos žiūrovai kviečiami stebėti pirmąją socialinio eksperimento „Skirtingai nuostabūs“ laidą. Socialinis eksperimentas „Skirtingai nuostabūs“ pakvies alinantiems psichologiniams ir fiziniams išbandymams, kuriuose dalyvaus visiškai skirtingus įsitikinimus turinčios asmenybės. Tačiau visas jas vienys ta pati užduotis – per keturias dienas ištrūkti iš kalėjimo. Ar kardinaliai skirtingiems eksperimento dalyviams pavyks pamiršti skirtumus ir susivienyti dėl bendro tikslo?