• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas antradienį po pateikimo atmetė Partnerystės įstatymą, kuriuo norėta įteisinti ir skirtingų, ir tos pačios lyties asmenų partnerystę. Įstatymo projektas iniciatoriams grąžintas tobulinti, o Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis siūlo šiuo klausimu Lietuvoje surengti referendumą.

Seimas antradienį po pateikimo atmetė Partnerystės įstatymą, kuriuo norėta įteisinti ir skirtingų, ir tos pačios lyties asmenų partnerystę. Įstatymo projektas iniciatoriams grąžintas tobulinti, o Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis siūlo šiuo klausimu Lietuvoje surengti referendumą.

REKLAMA

Apie tai TV3 žinių „Dienos komentare“ su R. Karbauskiu kalbėjosi žurnalistas Vladimiras Laučius.

Seimas po pateikimo nepritarė Partnerystės įstatymui, kuriam jūs ir jūsų partija smarkiai oponavote. Ką darysite toliau? Ar vis tiek rengsite referendumą šiuo klausimu?

Yra pasiūlymas vis dėlto šnekėti apie refendumą, nes šiek tiek pataisius formuluotes Konstitucijoje nebeliktų jokių abejonių, kad kitokios formuluotės negu vyro ir moters šeima negali būti. Dabar buvo bandoma įstatymo būdu apeiti visą tą Konstitucinį straipsnį, tai yra parašant tą pačią formuluotę, tik išimant žodį šeima. Po to mes būtume sulaukę Europos Žmogaus Teisių Teismo ir būtų pripažinta, kad mes diskriminuojame vienos lyties asmenų šeimas ir taip būtų pasiektas rezultatas, kurio ir norėjo ta maža grupė žmonių, kuriems tai yra aktualu.

REKLAMA
REKLAMA

Bet jūs tai sakote kaip savaime suprantamą dalyką, ką paskelbtų teismas. Kodėl jūs manote, kad tikrai būtinai taip atsitiktų?

REKLAMA

Mes darėme šešėlinės Vyriausybės posėdį, buvome pasikvietę daug svečių, buvo specialistas iš užsienio, kuris mums pasakojo, kaip kokioje šalyje tai buvo daroma. Ir aš manau, kad šito įstatymo, kurį Seimas teikė šiandien, iniciatoriai ta praktika tikrai domėjosi. Nes visose šalyse po tam tikro laiko, kada tokio pobūdžio įstatymai buvo priiminėjami, būdavo kreipimasis į Europos Žmogaus Teisių Teismą.

REKLAMA
REKLAMA

Beveik visose valstybėse nebūdavo iškart rašoma apie įsivaikinimą, bet po to eidavo visa procedūra ir mums pasakojo, kad mes sulauksime to paties, nes čia yra atidirbta taktika.

Įstatymas grąžintas tobulinti. Jūs apskritai nepritarsite jokiai partnerystės formuluotei, ar pritartumėte kitokiai formuluotei?

Mūsų pateiktas įstatymo projektas jau yra po pateikimo pritartas Seime, dabar yra svarstymo procedūra. Kada yra sprendžiami turtiniai žmonių santykiai, tam mes pritarsime, tą reikia sutvarkyti ir tas, mūsų nuomone, išspręstų visas problemas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Partnerystės institutui jūs apskritai nepritariate?

Ką vadinti partnerystės institutu? Jeigu tai, ką dabar pasiūlė Seimo liberalai, tai tokiu atveju tai būtų kitu pavadinimu šeima. O mes vis dėlto siūlome, kad partnerystė turėtų šnekėti apie turtinius santykius.

Jūsų partijos bendražygis Tomas Tomilinas laikosi kitokios nuomonės. Kodėl jūs sakote, kad jis išdavė rinkėjus, išdavė partijos vertybes? Kaip jis jas išdavė?

REKLAMA

Visi partijos nariai, išskyrus vieną Tomą Tomiliną, balsavo prieš šitą pasiūlymą, nes tas pasiūlymas buvo tiesiog apgavystė. Tomo nuomonė yra tokia, mes jam sakėme, kad nereikėtų išdavinėti rinkėjų, nereikėtų išdavinėti savo kolegų, nereikėtų išdavinėti už mus balsavusių žmonių nuomonės, bet jis toliau laikosi savo. Čia yra jo garbės ir sąžinės reikalas.

Mes visi turime savo vertybes apsirašę visuose partijos dokumentuose. Vienas sąjungos narys, kuris yra ir Seimo narys, visą tą pažeidė. Kitaip sakant – ėjo prieš mūsų vertybes, prieš mūsų rinkėjų vertybes taip pat.

REKLAMA

Sakykite, kodėl būtent dėl partnerystės tiek aistrų? Sutelkiamos partijos galios, ieškoma sąjungininkų, ginčijamasi, galvojate apie referendumą. Nejaugi taip svarbu uždrausti žmonėms turėti tą partnerystės statusą? Kodėl būtent tai kelia šitiek politinių aistrų?

Aš manau, kad Konstitucijoje labai aiškiai parašyta ir mūsų visuomenė aiškiai supranta, kad vyro ir moters santykis gali sukurti šeimą, jie gali turėti vaikų. Ir šitoje situacijoje diskusijos mes neturėtume kelti. Bet yra grupė žmonių, tai yra tam tikra labai nedidelė visuomenės dalis, kuri nori primesti tam tikras savo vertybes, savo požiūrį kitai, daug didesnei visuomenės grupei.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jeigu šnekėtume apie tai, kodėl tai vyko, tai reikia pirma suprasti, kad dabartinėje valdžios sudėtyje yra dvi liberalų partijos ir konservatoriai, kurių dauguma yra liberalai, tik 13 žmonių, kaip matėte šiandien iš balsavimo, nėra liberalai šioje frakcijoje. Tai šita žmonių grupė, šiuo atveju galvodama apie savo rinkėją, o tas rinkėjas tikrai yra Lietuvos mažuma, nes visos apklausos rodo, kad už partnerystę tokia forma, kokią bando įteisinti valdanti dauguma, pasisako tik virš 20 procentų žmonių, o kita dauguma pasisako prieš. Tai šitoje situacijoje tos partijos, matyt, įsiteikdamos savo rinkėjams, bandydami įtikinti juos, kad jie čia kažką Seime daro, pabandė tuos įstatymus stumti.

Visą pokalbį žiūrėkite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų