Šias problemas iškėlė iš mokytojų profsąjunga, o ką apie jų teiginius mano pati ministrė, ji atsakė TV3 žinių „Dienos komentare“.
Po prastų matematikos egzamino rezultatų girdėjome, kad mokytojams bus organizuojami papildomi seminarai, mokymai, bet ar tikrai tai yra tik mokytojų problema? Mokytojai teigė, kad pagrindinės tokių rezultatų priežastys – perpildytos klasės, mokiniai su negaliomis integruojami į klases, mokytojas nespėja padėti kiekvienam vaikui individualiai. Gal tai tikros priežastys?
Problema yra daugialypė ir ją mes turime spręsti keliais kampais. Sprendimai, kurie jau įsigalios nuo rugsėjo 1 dienos, tai, pavyzdžiui, kad mes jau neturėsime jungtinių klasių, o tai tikriausiai dviejų dešimtmečių sprendimas, kurio mes nesugebėjome priimti šitiek metų.
Jau priimta, kad nebebus labai mažų klasių, kur mokiniai neturi galimybių pasirinkti mokytis papildomai, mokytis kalbų ar turėti konsultacijas. Jie tiesiog neturi tokių galimybių. Kita problema – per didelės klasės. Šią problemą mes taip pat sprendžiame. Sprendimas, kad per didelių klasių neturėtų būti priimtas jau 2018 metais, bet iki šiol apie jį net nebuvo kalbama.
Mes apie tai pradėjome kalbėti, mes paviešinome, kokios yra tos klasės, kiek yra per didelių klasių. Taip pat planuojame ir tam tikrus finansinius sprendimus, jei matysime, kad per didelės klasės formuojamos tikintis didesnio finansavimo.
Jūs pranešėte, kad įdarbinsite 150 švietimo pagalbos specialistų, bet ar 150 nėra per mažai ir bus tik lašas jūroje, juk mokyklų yra tai virš 1000?
Čia yra tai, kas vyks nuo šio rudens. Vyriausybė papildomai skyrė beveik 1 milijoną eurų 150-čiai naujų pareigybių. Tie skaičiai yra žymiai didesni ir jau praėjusiais metais buvo priimti sprendimai dėl mokytojų, kurie dirba su įvairių poreikių vaikais, darbo sąlygų gerinimo.
O tai, ką jūs minite, yra sprendimai, kurie planuojami šiais metais.
Švietimo darbuotojų profsąjunga išplatino rezoliuciją, kurioje minima, kad problemos išlieka tos pačios, mokytojai alinami nesibaigiančių pokyčių, kurie labiau orientuoti į parodomąsias akcijas nei įsisavinimą. Jie teigė, kad dabartiniai pokyčiai kelia tik sumaištį, bet nesprendžia problemų. Kaip jūs vertinate šiuos teiginius?
Požiūrių yra įvairių, mes nuolat diskutuojame ir esame atviri pokalbiams tiek su profesinėmis sąjungomis, kurių yra ne viena. Jų švietimo srityje net 5, todėl gali būti labai daug įvairiausių nuomonių, bet, man atrodo, svarbiausia yra kalbėti ir girdėti vienas kitą.
Aš manau, kad mes tai darome ir darysime, ir tikrai nebijome kalbėtis. Natūralu, kad profesinės sąjungos turi savo požiūrį, tam tikrą matymą, bet tik kalbėdamiesi ir klausydami vieni kitų mes galime tas problemas išspręsti.
Visą pokalbį išgirskite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.