• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuva Joninių nakčiai ruošiasi beveik kaip Kalėdoms. Gyventojai šturmuoja parduotuves ir Lietuvoje, ir Lenkijoje bei perka viską, ką galima išgerti ar suvalgyti gamtoje – šašlykus, alų, o šalia jų ir kepsnines, anglis.

Lietuva Joninių nakčiai ruošiasi beveik kaip Kalėdoms. Gyventojai šturmuoja parduotuves ir Lietuvoje, ir Lenkijoje bei perka viską, ką galima išgerti ar suvalgyti gamtoje – šašlykus, alų, o šalia jų ir kepsnines, anglis.

REKLAMA

Prekybininkai stebi, kad dalies prekių pardavimai išaugo kartais. Žmonės važiuoja ne tik prie ežerų, bet ir paskutinę akimirką nusprendžia apsilankyti kurortuose – Palangos viešbučiuose vietų nelikę.

Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.

Manto bagažinėje rasime visko: nuo kasdienių prekių iki vaišių Joninėms. Vyras nusprendė apsipirkti ne Lietuvoje, o Lenkijoje, Suvalkuose.

„Važiuosim prie ežero švęsti su draugais. <...> Gėrimai visokie, mėsos vienokios, kitokios, vaikams visokių jogurtukų. Atvažiuoji ir prisisperki, ko reikia ir ko nereikia“, – pirkinius demonstravo vyras.

REKLAMA
REKLAMA

Mantas neslėpė – Suvalkai jį suviliojo mažesnėmis kainomis.

„Tikrai pigiau. Vos ne dvigubai pažiūrėjus į mūsų kainas. Dvigubai“, – pats tuo patikėti negalėjo vyras.

REKLAMA

Apsipirkinėjančių netrūksta ir Lietuvoje. Benjaminas ir Ignas ruošėsi Joninėms ir į pirkinių krepšelį krovė viską, ko reiks stovyklavimui.

„Valgysim, virsim košę kažkokią, eisim į žygį. Tokia paprasta stovyklavietė, neko įspūdingo“, – sakė Benjaminas.

„Perkam daržoves, ką turim savo, ko neturim. Sūrių einu ieškoti kepimui, labai mėgstam, sūrius kepam“, – pridūrė Ignas.

Prekes rinkosi ir vilnietė Sima. Vaišių turi užtekti 8 žmonėms. Šeima Jonines sutiks pajūryje.

REKLAMA
REKLAMA

„Tėtis Jonas, tad labai svarbi, graži šventė. Gamtos tokia pusiausvyra“, – kalbėjo moteris.

Kiek milijonų eurų gyventojai išleis Joninėms, prekybininkai galės pasakyti tik po savaitgalio, tačiau jau dabar akivaizdu, kad Jonines lietuviai mėgsta švęsti lauke, gamtoje, vaišių apsuptyje.

„Populiariausi yra maisto produktai, kuriuos žmonės gali kepti ant grilio, kepti lauke. Tai aišku, įvairiausi paruošti gaminiai – tiek ir mėsos gaminiai, tiek ir sūriai, kuriuos galima kepti. <...> Pastebime, kad žmonės renkasi ir šviežią mėsą – pavyzdžiui, kiaulienos sprandinę. Galbūt galima daryti prielaidą, kad mėgsta šašlykus pasiruošti ir patys“, – sakė „Lidl Lietuva“ atstovė Lina Skersytė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Šašlykų pardavimai šoko į viršų jau nuo savaitės vidurio. Tai jeigu sakytumėme, koks būtų lietuvio, vykstančio į gamtą švęsti Joninių, krepšelis, tai būtų šašlykai, anglys ir šakotis“, – antrino „Maxima“ atstovė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė.

Pasak prekybininkų, pardavimai būtų dar didesni, jei Joninės nebūtų sutapusios su savaitgaliu. Esą kuo daugiau laisvų dienų, tuo labiau žmonės ruošiasi švęsti.

REKLAMA

„Didesni pardavimai būna tada, kai būna daugiau laisvų dienų. Tada žmonės tikrai važiuoja į gamtą, užsiperka produktų ir švenčia. Dabar prognozuojame galbūt šiek tiek kuklesnius pardavimus, bet vien dėl to, kad tai yra savaitgalis, šeštadienis. Pardavimai tikrai išauga kelis kartus, bet tam tikrų produktų“, – teigė „IKI“ atstovė Vaida Budrienė.

O šalia maisto gyventojai renkasi ir tai, kas reikalinga jam paruošti: kepsnines, jų priedus, taip pat vandens žaislus ir kitus gamtoje naudojamus daiktus.

REKLAMA

„Šiemet ypatingai išaugo muilo burbulai, skirti įvairiausioms šventėms. Tuomet visokie pripučiami dalykai: baseinai, aksesuarai maudynėms. Matome, kad lietuviai kiekvienais metais tampa vis aktyvesni ir vis aktyviau švenčia. Tai reiškia, kad ne tik geria alų ir kepa šašlykus, bet žaidžia badmintoną, tinklinį, krepšinį“, – pastebėjo „Maxima“ atstovė.

Didesnes apyvartas skaičiuoja ne tik prekybininkai. Dalis lietuvaičių per Jonines nori pabėgti į kurortus. Pavyzdžiui, Palangoje viešbučiuose laisvų kambarių beveik neliko. Dėl to kainos kai kuriose vietose pakilo maždaug 10 procentų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kituose kurortuose laisvos vietos šiek tiek daugiau.

„Vieni objektai pripažįsta, kad šiai dienai yra maždaug apie 90 procentų užimtumas, kiti sako, kad maždaug apie 70 procentų. Joninės, Rasų šventės yra tokios, kur keliauja šeimomis. Vardiniai savaitgaliai turi savo papildomos traukos“, – sakė Birštono Turizmo informavimo centro vadovė Rūta Kapačinskaitė.

Turizmo specialistai atkreipia dėmesį, kad dažnai švęsti ar nešvęsti Jonines gyventojai nusprendžia paskutinę minutę ir daro užsakymus paskutinę akimirką.

Visą reportažą žiūrėkite straipsnio pradžioje.

Apsipirkti į Lenkiją važiuojama ir ne Joninių proga, o dėl Lietuvos "verslininkų" gobšumo
Kam pirkti lietuvo jeigu pigiau pas kaimynus dar gali užsidirbti gėda Šimonio bandai šimoni tau piš padla mano hebra tave nuteis lauk
Kai Lietuvoje tokios kainos, - nesunku ir iki Lenkijos pavažiuoti
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų