Naktinį Jemeno dangų nušvietė ryškios sprogimų šviesos. Jungtinių Valstijų laivynas paleido daugiau nei 100 sparnuotųjų raketų „Tomahawk“, o Jungtinės Karalystės naikintuvai paleido nežinomą skaičių valdomų raketų „Paveway IV“. Raketos krito ant 70 taikinių husių teritorijoje.
Kovoja prieš tariamą Izraelio agresiją palestiniečių atžvilgiu
Pasak husių, per ataką žuvo penki jų kovotojai, dar šeši – sužeisti. Sąjungininkai praneša, kad naktiniais reidais atsakė į nesibaigiantį husių siautėjimą Raudonojoje jūroje: nuo lapkričio sukilėliai komercinius laivus dronais, raketomis, sraigtasparniais atakavo 26 kartus, dalį laivų pagrobė. Husiai taip esą kovoja prieš tariamą Izraelio agresiją palestiniečių atžvilgiu.
Husiams pradėjus puldinėti prekybinius laivus Raudonojoje jūroje sąjungininkai buvo įspėję Irano remiamą Jemeno grupuotę sustoti, tačiau pastaroji į tokius raginimus nereagavo.
„Amerikiečiai ir britai prisiima visą atsakomybę už savo nusikalstamą agresiją prieš mūsų žmones. Agresija neliks be atsako. Jemeno ginkluotosios pajėgos nedvejodamos taikysis į grėsmingus objektus ir visus priešiškus taikinius sausumoje ir jūroje, kad apsigintų“, – teigė husių sukilėlių atstovas Yahya Sarea.
Jemeno žmonės aiškina karo nebijantys, nes jis jau ir taip jų šalyje vyksta nuo 2014-ųjų. Šalį pasidalijusios kelios skirtingos grupuotės, o husiai kontroliuoja sostinę Saną ir Raudonosios jūros pakrantę. Būtent iš čia ir vykdo savo atakas.
„Kariavome aštuonerius metus, šie smūgiai mūsų negąsdina ir nekelia jokio nerimo. Palaikysime savo brolius Palestinoje ir Gazoje, ir toliau būsime su jais“, – tikino husių šalininkas.
„Patvirtiname, kad ir toliau neleisime Izraelio laivams, plaukiantiems į okupuotos Palestinos uostus, plaukti Arabų ir Raudonojoje jūrose“, – pridėjo Y. Sarea.
NATO teigia, kad Jungtinių Valstijų vadovaujama operacija buvo tik gynybinio pobūdžio, ir jais siekta įtvirtinti tvarką Raudonojoje jūroje, per kurią plukdomas maždaug dešimtadalis prekių. Tačiau NATO narės Turkijos prezidentas Erdoganas jau pasipiktino amerikiečių ir britų ataka ir aiškina, kad sąjungininkai Raudonąją jūra nori paversti kraujo jūra. Iranas ir Rusija taip pat spėjo pasmerkti sąjungininkų operaciją, o Kinija ragina daryti viską, kad Jemeno konfliktas neišplistų.