Milijonai žmonių protestuoja visame pasaulyje ir skatina valstybių lyderius imtis kovos veiksmų su klimato atšilimu.
Tačiau Jungtinės Valstijos oficialiai pradėjo pasitraukimą iš Paryžiaus klimato kaitos sutarties. Ką planavo ne vienerius metus. Dar 2017-aisiais Trumpas teigė, kad susitarimas užtraukia per didelę ekonominę naštą amerikiečiams.
„Jungtinės Valstijos pasitrauks iš Paryžiaus susitarimo, bet pradės derybas dėl šio arba visiškai kito susitarimo, kuris bus teisingas Jungtinėms Valstijoms, jų verslams, darbuotojams, žmonėms ir mokesčių mokėtojams“, – sako JAV prezidentas Donald Trump.
Teigiama, kad Jungtinės Valstijos išmeta bene daugiausiai dujų, sukeliančių šiltnamio efektą. Visai kaip ir Kinija, tačiau pastaroji apgailestauja dėl Jungtinių Valstijų sprendimo ir su Šanchajuje viešinčiu Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu sutarė bendradarbiauti, siekiant sumažinti klimato atšilimą.
„Kinija apgailestauja dėl oficialaus Jungtinių Valstijų sprendimo trauktis iš Paryžiaus klimato kaitos sutarties. Mes tikime, kad klimato kaita yra bendras iššūkis visai žmonijai. Visi tarptautinės bendruomenės nariai turi bendradarbiauti ir daryti viską, kas jų galioje, kad su tuo susidorotų“, – teigia Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Geng Shuang.
Paryžiaus sutarties tikslas – pasaulio klimato atšilimą apriboti bent dviem laipsniais Celsijaus. Pasak mokslininkų, jis yra gyvybiškai svarbus, kad būtų išvengta didžiausių pasaulinio atšilimo padarinių – sausrų, potvynių ir audrų.
Jungtinės Valstijos yra pirmoji valstybė, paskelbusi apie pasitraukimą iš Paryžiaus klimato kaitos susitarimo, tačiau yra dar 10 šalių, kurios susitarimo vis dar neratifikavo, tarp jų – Turkija, Iranas ir Irakas. Vašingtonas iš Paryžiaus sutarties oficialiai pasitrauks 2020 metų lapkričio 4-ąją – kitą dieną po JAV rinkimų, per kuriuos D. Trumpas tikisi užsitikrinti antrąją kadenciją.