• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas nusprendė, kad nutempti nenaudojamas ir vietą užimančias mašinas savivaldybės galės šitiek daug nesiterliodamos su neatsakingais savininkais. Nebeliks raštiško perspėjimo, o jei automobilis ilgiau nei tris mėnesius išregistruotas, jį pareigūnai be didesnių ceremonijų galės išgabenti į saugomą aikštelę.

Seimas nusprendė, kad nutempti nenaudojamas ir vietą užimančias mašinas savivaldybės galės šitiek daug nesiterliodamos su neatsakingais savininkais. Nebeliks raštiško perspėjimo, o jei automobilis ilgiau nei tris mėnesius išregistruotas, jį pareigūnai be didesnių ceremonijų galės išgabenti į saugomą aikštelę.

REKLAMA

Viena tokia aikštelė sostinėje jau pilna, atidaryta dar viena. Tiesa, dalis specialistų aiškina, kad su nedrausmingais mašinų savininkais reikėtų kovoti kitais būdais.

Senutėliam „Volkswagen Polo“ atėjo metas leistis į paskutinę kelionę, tik jau ne savais ratais. Viename iš sostinės Žirmūnų mikrorajono kiemų automobilis nenaudojamas stūkso jau trečius metus. Neapsikentę ir vietos savoms mašinoms nerandantys žmonės savivaldybės Viešosios tvarkos skyrių užpylė skundais. Galiausiai „Volkswagen Polo“ atsiduria autovežyje.

„Kaip paaiškėjo, jis buvo parduotas skirtingiems savininkams keletą kartų, sandoriai nebuvo įregistruoti „Regitroje“. Galiausiai mums nepavyko surasti savininko“, – sako Viešosios tvarkos skyriaus vyriausiasis specialistas Linas Gajauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Kledaro vietoje lieka tik pernykščių lapų krūva. O po pusvalandžio niekam nebereikalinga mašina nutupia saugomoje savivaldybės automobilių aikštelėje – šalia kitų, jau apsamanojusių ir savo kelią iki galo nuriedėjusių automobilių.

REKLAMA

„Čia jau yra antroji aikštelė savivaldybės, viena jau pilnai užpildyta. Automobilis šitoj aikštelėj laikomas apie metus, jei atsirastų savininkas, mes tą mašiną jam grąžintume“, – pasakoja L. Gajauskas.

Tiesa, iš daugiau kaip pusantro šimto čia esančių automobilių jų savininkų apsireiškė vos keletas. Priežasčių gali būti ne viena: žmonės emigruoja, miršta, suserga, patenka į kalėjimus, o mašinos taip ir lieka kiemuose. Ir trukdo išvežti šiukšles bei nuvalyti sniegą, užima vietas, kurias naudotų atsakingi vairuotojai, dar ir teršia gamtą, jei išsipila tepalai.

REKLAMA
REKLAMA

Vilniaus savivaldybė besavininkes mašinas nutempinėja jau beveik dvejus metus, tačiau netrūksta biurokratinių trukdžių. Pavyzdžiui, dabar pareigūnai, prieš skirdami baudą ar išveždami mašiną, jos savininką turi raštiškai perspėti.

Seimas nusprendė tvarką keisti. Nuo sausio perspėjimo neliks, jį keis administracinė nuobauda – įspėjimas. O savininkui nesureagavus, grės bauda iki 300 eurų arba automobilio konfiskavimas. Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas tikina, kad nauja tvarka pagreitins darbą ir kledarų išvežimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Panaikinama prievolė policijai ar mums savininką tarsi įspėti ar priminti, kad jis turi transporto priemonę, kuri yra neeksploatuojama. Vis dėlto preziumuojama, kad žmogus, turėdamas turtą, turi suvokti, kad juo nesinaudoja ir turi juo rūpintis“, – teigia skyriaus vedėjas Andžej Dinikis.

Skaičiavimai rodo, kad iš visų daugiabučių kiemuose stovinčių automobilių nenaudojami gali būti net penktadalis.

REKLAMA

„Bus mažiau popierizmo, nebereikės savininkams siųsti rašytinių perspėjimų, nebedalyvaus nuvežime antstolis, kuris savivaldybei kainuoja papildomus pinigus“, – kalbėjo L. Gajauskas.

Seimas priėmė ir dar vieną naujovę. Nuo šiol negalima eksploatuoti bus laikoma transporto priemonė, kuriai ilgiau nei tris mėnesius negalioja techninė apžiūra. Arba kuri ilgiau nei tris mėnesius išregistruota, arba neįregistruota. Tokį automobilį irgi bus galima nutempti, o ją atgauti savininkas galės tik leidus teismui.

REKLAMA

„Didelė dalis gyventojų kiemuose, bendrojo naudojimo parkavimo vietose, laiko savo kaip pianiną ar šaldytuvą nenaudojamą seną automobilį. Tokie automobiliai neturėtų būti laikomi kaip daiktai nenaudojami bendrojo parkavimo vietose“, – sako komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas.

Pakeitimai galios ne tik daugiabučių kiemuose, bet ir kitose viešose vietose akis badantiems automobiliams. Kaip ir šiam prekybos centro aikštelėje užsistovėjusiam reklama paverstam kledarui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Be valstybinių numerių, pastatytas kaip reklaminis stendas, irgi nėra galimybės nustatyti savininko. Priimtas sprendimas nuvežti“, – pasakoja L. Gajauskas.

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas aiškina, kad griežčiau elgtis pakeitimai leis ir su išpuikusiais prabangių mašinų savininkais, senamiestyje paliekančiais automobilius tiesiog ant šaligatvių.

„Neleistinoj vietoj pastatytas „Bentley“ ar Ferrari“ bus operatyviai nutemptas ir savininkas, norėdamas jį atsiimti, turės nuvažiuoti į kitą miesto dalį, susimokėti baudą“, – teigia M. Majauskas.

REKLAMA

Tuo metu Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkytojų asociacijos vadovas sako, kad nauja tvarka išties panaikins interpretacijas, kas yra neeksploatuojamas automobilis. Vis dėlto priimtas įstatymas esą – tik kova su pasekmėmis. Pasak Vladimiro Jankoito, derėtų sekti dalies kitų valstybių pavyzdžiu ir liepti savininkams susimokėti už tą laikotarpį, kai mašina išregistruota.

REKLAMA

„Mūsų siūlymas – kad tokių automobilių laikymas bendrojo naudojimo vietose būtų iškart apmokestintas. O nuo mokėjimo būtų atleistas asmuo, kuris per tris mėnesius pradėjo eksploatuoti arba sunaikino“, – kalbėjo asociacijos pirmininkas Vladimir Jankoit.

Per metus asociacija gauna apie 3000 pranešimų apie nenaudojamus ir vietą viešose vietose užimančius automobilius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų