Šešiametei kalaitei Godot labai patinka žaisti su šeimininke, tačiau tik neseniai jos šeimininkė sužinojo, kad Godot labai nepatinka pralaimėti. O sužinojo šios neįprastos apykaklės pagalba. Tai naujausias Pietų Korėjoje įsikūrusios įmonės išradimas, kuris padeda išversti šuns lojimą į žmonių kalbą.
„Kai šuo loja, šis įrenginys įrašo garsą ir šie įrašai siunčiami į pagrindinį mūsų serverį. Jame mūsų balso atpažinimo sistemos algoritmai analizuoja šuns lojimą ir realiu laiku perduoda į programėlę skirtingas emocines būsenas“, – sako apykaklės kūrėjas Andrew Gil.
Taigi šuniui lojant šeimininkas ekrane mato, ar šuo piktas, ar išsigandęs, laimingas ar liūdnas.
„Iš pradžių galvojau, kad ji žaidžiant būna laiminga, o likusi namie viena – liūdna. Bet dabar paaiškėjo, kad ji pyksta, jei mums žaidžiant pralaimi. Ir ne visuomet bijo, kai lieka viena“, – pasakoja šuns šeimininkė Moon Sae-Mi.
Kompanija apykaklę pradėjo kurti 2017 m. Per kelerius metus išanalizavo 50-ies skirtingų šunų veislių, daugiau nei 10 tūkst. lojimo įrašų ir su lojimu susijusių emocijų. Rezultatas – apie 80 € kainuojanti išmani apykaklė atpažįstanti šunų emocijas. Gal netolimoje ateityje lojimą išvers ir į žodžius?