• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors ir gąsdinami baudomis ir filmuojami specialiomis kameromis, dalis vilniečių nesikeičia – toliau senas dujines, spintas ar klozetus tempia prie konteinerių. Kaimynai baisisi: atliekų tvarkytojai nespėja surinkti vienų atliekų, jau kyla nauji šiukšlių kalnai. Patys atliekų tvarkytojai pabrėžia: už tokius kaimynų „žygdarbius“ moka visi gyventojai, kuriems priskirti konkretūs konteineriai.

Nors ir gąsdinami baudomis ir filmuojami specialiomis kameromis, dalis vilniečių nesikeičia – toliau senas dujines, spintas ar klozetus tempia prie konteinerių. Kaimynai baisisi: atliekų tvarkytojai nespėja surinkti vienų atliekų, jau kyla nauji šiukšlių kalnai. Patys atliekų tvarkytojai pabrėžia: už tokius kaimynų „žygdarbius“ moka visi gyventojai, kuriems priskirti konkretūs konteineriai.

REKLAMA

Vilniaus atliekų sistemos administratoriaus duomenimis, per šešis šių metų mėnesius nustatyta daugiau nei puspenkto tūkstančio pažeidimų, o nubausti – tik dešimtadalis šiukšlintojų. Pasak atliekų tvarkymo administratorių, tiriant pažeidimus dažnai pristinga įrodymų, kad prie konteinerio, pavyzdžiui, klozetą paliko būtent tas, o ne kitas žmogus.

Beje, lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, skaičiai mažesni, tačiau gyventojai skundžiasi – betvarkės prie konteinerių nemažėja:

REKLAMA
REKLAMA

„Rupūže, išeinu, žiūriu – geros durys, faneruotos durys išmestos, paskui kažkoks kompiuteris lyg, bet nepanašus.“

„Ir neša vakare, kada nieks nemato. Iš ryto ateini – jau matosi, kad šiukšlės guli.“

„Buitinę techniką, dar kažką gi surenka. Keistas požiūris žmonių: gal patinka gyventi apsivertus.“

REKLAMA

„Taip nebuvo kaip dabar. Žiūriu, surenka – taip gražu. Paskui vėl pilna – ir ratus deda, viską.“

Kai kurie žmonės peikti šiukšlintojų neskuba ir suranda sau reikalingų daiktų: „Aš tik paėmiau geležius sau. Priduosiu, turėsiu…“

Dalyje aikštelių atliekų tvarkymo administratoriai įrengė vaizdo stebėjimo kameras, tad šiukšlintojams nuo atsakomybės pabėgti darosi sudėtingiau. Tačiau žmonių tai negąsdina: vyriškis nufilmuotas numetantis prekybos centro vežimėlį, moteris neša čiužinį. Vis dėlto, tie žmonės turi žinoti, kad nemalonumų padarys ne tik sau. Atliekų tvarkymo administratoriai pasirūpins atliekų išvežimu, tačiau mokėti už tai turės visi.

REKLAMA
REKLAMA

„Gyventojai, kurie yra priskirti prie to konteinerio, gali būti penki daugiabučiai. Tai ta suma yra išdalinama lygiomis dalimis visiems gyventojams, kiekvienam butui atskirai“, – aiškina tvarumo konsultantė Inga Limovienė.

Ir dabar atliekų tvarkymo administratoriai sulaukia nepatenkintų žmonių, kurie klausia, kodėl jiems už šiukšlių išvežimą reikia mokėti daugiau. O manantiems, kad stambių atliekų nemokamai neįmanoma išvežti, yra gerų žinių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tai žmonės gali užsisakyti nemokamą paslaugą, kad jų stambiagabarites atliekas išvežtų. Tai vienu kartu jie gali priduoti iki 200 kilogramų“, – teigia I. Limovienė.

Gyventojai ir patys gali atvežti susikaupusias atliekas. Vilnietė Edita atvyko į stambių gabaritų atliekų tvarkymo aikštelę sostinės Pilaitės rajone. Moteris sako: rūšiuoti atliekas yra privalu, net jei tam reikia ir laiko paaukoti.

REKLAMA

„Nusprendėm, kad kažkurią dieną skirsim būtent atliekoms atvežti čia, į surinkimo punktą. Ir mums gerai, gražu, ir rūsys tvarkingas, namai tvarkingi“, – sako Edita.

Aikštelėje įvairias atliekas, daugiausiai kartoną nuo dėžių, krauna vilnietis Saulius. Šiuo metu jis įsirengia naujame name, tad atliekų susikaupė pilnas automobilis.

„Jeigu mėtysi bet kur, tai kas čia bus? Tvarka turi būti visur“, – kalba Saulius.

Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro atstovai teigia: žmonėms sunku suprasti, kaip teisingai tvarkyti atliekas, tad ne visi jas veža į tokias aikšteles kaip Pilaitėje.

REKLAMA

„Komunalinių atliekų tvarkymo sistema yra pakankamai sudėtinga. Ir todėl reikia daugiau informacijos iš to, kas kuria tą sistemą, daugiau įtraukti gyventojus į tos sistemos kūrimą“, – tvirtina gamybinio proceso tarnybos vadovė Jolita Šalkauskienė.

Centras prižiūri stambių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles visoje Vilniaus apskrityje, pačiame Vilniuje jų – penkios. Žmonės sako – aikštelių galėtų būti daugiau: „Vis vien žmonės daro ir tuos remontus, keičia baldus iš senų į naujus. Gal ne visi ir turi galimybių išvežti.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pagal gyventojų skaičių, kuris viršija 500 tūkstančių, Vilniaus mieste turi būti dvylika tokių aikštelių, šiandien jų nėra nė pusės. Trūkstamas aikšteles įrengti mieste sudėtinga – kitais metais planuojama atverti tik tris naujas.

„Vilniaus miestas yra labai užstatytas ir rasti laisvų sklypų yra pakankamai sunku. Tai didžiausia problema yra atrasti vietą, kur būtų galima pastatyti aikštelę. Pradėjus statyti, atsiranda nepasitenkinimas aplinkinių gyventojų, kodėl bus atliekų surinkimo aikštelė šalia jų namų“, – sako J. Šalkauskienė.

Atliekų tvarkytojai svarsto ir galimybę atliekas iš gyventojų surinkti dažniau juos apvažiuojant, taip pat įrengiant mobilias atliekų surinkimo aikšteles.

Tai dar labiau terš žinodami, kad mokės visi.
Kvailiau būti negali
Jei aš nieko nepalieku šalia konteinerio,vistiek moku,kamerų nėra,negi turiu stovėti visą parą šalia konteinerio ir sekti kas ką palieka
Spalvotus daiktus galima palikti ant perėjų..... Bus įteisinta iškart......
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų