• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į 2021 metus žengėme su viltimi, kad šiemet galėsime grįžti prie normalaus gyvenimo. Deja, panašu, kad tai greitai neįvyks. Kas mūsų laukia artimiausiu metu ir kokie pokyčiai palies nuo Covid-19 atsisakiusius skiepytis žmones, domėjosi laida „Karštai su tv3.lt“.

Į 2021 metus žengėme su viltimi, kad šiemet galėsime grįžti prie normalaus gyvenimo. Deja, panašu, kad tai greitai neįvyks. Kas mūsų laukia artimiausiu metu ir kokie pokyčiai palies nuo Covid-19 atsisakiusius skiepytis žmones, domėjosi laida „Karštai su tv3.lt“.

REKLAMA

Vaikščioti be apsauginių kaukių, linksmintis naktiniuose klubuose, lankytis teatruose, keliauti be jokių suvaržymų, apsikabinti mylimą žmogų, draugą – daugelio mūsų svajonės pastaruoju metu. Tačiau duomenų mokslininkas Vaidotas Zemlys-Balevičius tikina, kad tai greitai neįvyks.

„Jeigu nebus viruso mutacijų, kurios reikalaus vakcinų keitimo, tai mes galėsime grįžti į prieškovidinį laikotarpį 2022 metų vasarą“, – laidoje „Karštai su tv3.lt“ tikino specialistas.

Dabartiniai duomenų analitikų skaičiavimai rodo, kad vakcinas gaminančios kompanijos nespės pagaminti reikiamo kiekio skiepų dozių. Todėl visuotinis skiepijimas šiais metais praktiškai neįmanomas.

REKLAMA
REKLAMA

„Deja, bet tiek Europos Sąjunga, tiek Didžioji Britanija, tiek JAV šiais metais visos populiacijos nepaskiepys“, – teigė duomenų mokslininkas V. Zemlys-Balevičius.

REKLAMA

Kelionės – tik pasiskiepijusiems?

Keliauti svetur nebus paprasta tiems, kurie planuoja nesiskiepyti. Daugelis aviakompanijų antivakseriams ir jų sekėjams užvers lėktuvų duris.

„Yra visas aviakompanijas pasaulyje vienijanti organizacija, tai ji dabar jau kuria tiek išmaniąją programėlę, tiek virtualųjį pasą. Tas pasas turėtų būti Covid-19 testo, o vėliau, kai išplis skiepai, tai bus ir virtualus skiepų pasas. Tai reikės atsisiųsti specialią programėlę ir gali būti, kad taip keliausime jau po metų ar dviejų“, – tikino kelionių organizatorius Rimvydas Širvinskas.

REKLAMA
REKLAMA

Gali būti, kad kai kurios šalys laikui bėgant nebeįsileis nepasiskiepijusių turistų, nes koronaviruso protrūkiai brangiai kainuoja turistinių šalių ekonomikoms ir biudžetams.

„Galimi visi variantai. Viena valstybė gali mus įsileisti tik turint skiepą, kita valstybė kaip Tailandas įsileidžia tik po 14 dienų karantino. Honkongas net 21 dienos karantino reikalauja. Tai taisyklės yra labai skirtingos“, – aiškino R. Širvinskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Norėtų sulaukti galimybės vakcinuotis privačiai

Tuo metu statybų verslą valdantis verslininkas Arvydas Avulis skėsčioja rankomis. Mažiausiai metus gyventi su darbuotojų sergamumo protrūkiais – iššūkis, kurio verslininkas nesitikėjo ir nelaukė.

„Skamba prastai, jeigu negalėsime gauti skiepų, tai bus labai sudėtinga dirbti. Vyriausybė ir politikai turėtų dėti visas pastangas, kad vakcina pasiektų dirbančiuosius šiemet“, – įsitikinęs verslininkas A. Avulis.

REKLAMA

Jei tik atsirastų menkiausia tikimybė vakcinuotis už privačias lėšas, daugelis Lietuvos verslininkų net nedvejodami pasinaudotų šia galimybe. A. Avulis – ne išimtis.

„Be abejo, jeigu atsirastų komercinė vakcina, kurią būtų galima nusipirkti, tai mes tikrai negailėtume pinigų“, – tikino žinomas verslininkas.

Kavos puodelis kavinėje – jau vasarą

Pramogų ir maitinimo sektorius duris atvers tikrai ne šią žiemą. Visų išsiilgtas kavos puodelis kavinėje ar įmantrus kepsnys restorane bus prieinamas tada, kai už lango turėsime daugiau nei dvidešimt laipsnių šilumos.

REKLAMA

„Nematau jokių priežasčių, kodėl ateinančią vasarą mes negalėtume gyventi taip, kaip gyvenome šią vasarą“, – įsitikinęs duomenų mokslininkas V. Zemlys-Balevičius.

Mokiniai suoluose – jau nuo rudens

Tikėtina, kad rudenį moksleivių ugdymas galės vykti normaliu režimu visus mokslo metus. Mat švietimo sistemos darbuotojai bus paskiepyti. Pagaliau baigsis tėvelių kančios būti ne tik tėvais, bet ir pamokų ruošėjais, mokytojais, psichologais ir kitais specialistais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tai jau bus didžiulis pliusas, nes mes jau turėsime funkcionuojančią sveikatos apsaugos ir švietimo sistemą. Tai reiškia, kad mes galėsime gyventi su kovidu. Aišku, vis tiek bus nuotolinis darbas, turėsime saugotis, bet mes neturėsime būti užsidarę namuose“, – prognozuoja duomenų mokslininkas.

Laukia šeimos pagausėjimai?

Kalbant apie vaikus, netyla prognozės apie šeimos pagausėjimus. Esą tikimasi, kad karantine uždaryti šeimų ūkiai greitu metu, kaip manoma, pradės skaičiuoti džiaugsmingus prieaugius.

REKLAMA

„Geras dalykas, kurį aš pastebiu, kad gimimų skaičius po šios epidemijos ženkliai padidės. Pasispręs ir mūsų demografiniai reikalai“, – laidoje „Karštai su tv3.lt“ prognozavo urologas Balys Dainys.

Tiesa, urologas įspėjo, kad vasarą tikėtinas kitų, lytiškai plintančių infekcijų protrūkis. Esą linksmybių išsiilgę vienišiai ir vienišės puls linksmintis, spjovę į saugaus visapusiško bendravimo taisykles.

REKLAMA

„Gyvenimas vyksta, pažintys ir kurortiniai romanai vyksta... Kad nebūtų tik kokios nors infekcijos protrūkio, kad seksas būtų saugus. Jeigu mes tą pamiršime, tai bėdų turėsime“, – teigė urologas B. Dainys.

Visas prognozes apie galimus mūsų gyvenimo pokyčius žiūrėkite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „Karštai su tv3.lt“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19:30 per TV3 televiziją.

VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „Karštai su tv3.lt“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų