• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gyvūnų mylėtojai bei inspektoriai aptiko dar vieną nelegalią daugyklą Jurbarko rajone. Šįkart pavyko išgelbėti prastomis sąlygomis laikytus 26 šunis.

Gyvūnų mylėtojai bei inspektoriai aptiko dar vieną nelegalią daugyklą Jurbarko rajone. Šįkart pavyko išgelbėti prastomis sąlygomis laikytus 26 šunis.

REKLAMA

Viena šiomis dienomis turinti gimdyti buldogė buvo be maisto ir vandens palikta lauke, kitas šuo apakęs, keletui galimai pakirptos balso stygos. Daugyklą rasti pavyko atsekus saitų su kita dar praėjusią savaitę rasta veisykla Tauragėje.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) darbuotojai fiksuoja vaizdus nelegalioje veisykloje Jurbarko rajone. Narvuose sugrūsti 26 šunys, 8 jų dar visai jaunikliai. Gyvūnų laikymo sąlygos šokiruoja net ne vieną tokią veisyklą aptikusius inspektorius.

„Šokiruoti mūsų pareigūnai dėl rastų pažeidimų. Mes ten radome, kad augintiniai laikomi netinkamomis sąlygomis – jiems neužtenka ploto. Daliai šunų buvo odos pažeidimai, vienas augintis rastas galimai netgi aklas“, – sako Tauragės departamento direktorius Kęstutis Patašius.

REKLAMA
REKLAMA

Inspektoriai įtaria, kad kai kuriems šunims nupjautos ar pažeistos balso stygos, kad šie netriukšmautų ir nepritrauktų nereikalingo pašalinių dėmesio.

REKLAMA

Visi šie galimai nelegaliam veisimui laikyti šunys perduodami Klaipėdos gyvūnų prieglaudai „Būk mano draugas“. Savanoriai ir darbuotojai vienas per kitą pasakoja, kokios būklės šunys čia atkeliavo.

„Kalytė, prancūzų buldogė, kuri turi gimdyti šiandien arba rytoj, ji palikta lauke, tiesiog tokiam tvarte kaip ir, ten nei valyta, nieko. Nei maisto, nei vandens, nieko. Palikta, kad pagimdyt ir viskas, atlikti savo tą funkciją“, – pasakoja prieglaudos savanorė Gustė.

REKLAMA
REKLAMA

„Pažiūrėkit – nosytė kaip kempinė. Ar tokia turi būti nosytė? Iš karto pirmas požymis, kad labai bloga priežiūra gyvūnų“, – teigia prieglaudos „Būk mano draugas“ vadovė Galina Kučinskienė.

Maža to, veisykloje kai kurie šunys buvo laikomi narvuose aklinai tamsiame rūsyje. Veterinarijos inspektoriai užfiksavo tą vietą. Gyvūnų globėjai pasakoja, kad pirmomis valandomis iš rūsio išnešti šunys net nesuprato, kas yra laukas. Tad įtaria, kad tamsioje patalpoje jie pragyveno visą savo gyvenimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Matosi, kad šuo yra įbaugintas, bijo į lauką išeiti, matosi, kad šuo nežino, kas yra laukas, bijo vaikščioti jame, gulasi“, – kalbėjo prieglaudos savanorė Justė.

Pudelytę, įtaria gyvūnų globėjai, veisykloje galėjo bausti panardindami į vandenį. Vos paimtas ant rankų šuo iš karto mėgina plaukti.

Buldogas, bandant jį paglostyti, gūžiasi. Gyvūnų globėjai įtaria, kad jį mušė. Ir tokių fizinių ar psichologinių traumų turi kiekvienas iš daugyklos Jurbarke atvežtas gyvūnas. Tiesa, pamaitinti ir gavę laisvės dauguma jau mėgina žaisti.

REKLAMA

Į prieglaudą „Būk mano draugas“ pastaruoju laiku šunys iš veisyklų atkeliauja kas savaitę. Praėjusią čia atvežti 29 šunys iš nelegalios veisyklos Tauragėje.

„Aš pati turiu šiandien 20 gyvūnų namuose. Buvo labai sunki naktis, nes vienas labai norėjo žaisti apsidžiaugęs, kad šiltai pavalgė ir prižiūrėtas. Ir sugraužė visus laidus, nieko nepadarysi, toks gyvenimas“, – sako G. Kučinskienė.

REKLAMA

Tiesa, būtent praeitą savaitę išaiškintas veislynas Tauragėje padėjo rasti ir šį. Ten specialistai ir gyvūnų globėjai aptiko, kaip jau įrodyta, pažeistomis balso stygomis šunis. Pagal rastus dokumentus dalis jų pirkti iš veislyno Jurbarke. Apsilankę ten inspektoriai bei gyvūnų globėjai ir aptiko šį šunų pragarą.

„Būtent viena pudelytė mumis vakar atvedė į Jurbarko rajone rastą dar vieną daugyklą. Nes ta pudelytė registruota vyro vardu, kuris visą laiką skambinėjo mums į prieglaudą, klausinėjo, ar turit tokią pudelytę, kur ji yra, gal radote? Nedavė mum ramybės. Ir VMVT Tauragės sugalvojo, kad reikia ir jį patikrinti, nes pas jį gali būti tokie patys šunys“, – pasakoja prieglaudos savanorė Gustė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Buvo nustatyta, kad nėra suteikiama laiku veterinarinė pagalba, nes radome vieną šunelį, kuris nevaldė galinių kojų“, – teigia K. Patašius.

Pasak veterinarų, tuo stebėtis nereikia. Dauguma veisyklų savininkų, bijodami, kad kruvina jų veikla bus išaiškinta, šuniui susirgus, į veterinarus nesikreipia. O jei gydo, tai taip, kaip patys sugalvoja.

„Tie, kurie gyvena ir laiko tuos gyvūnus tam, kad padarytų iš jų pinigus ir yra paslėpę, jie, žinoma, taupo, nes veterinarijos paslaugos yra brangios jiems. Tie patys daugintojai iš kažkur gauna vaistų, gydosi patys, galbūt net vakcinuojasi patys ir kažkokiu būdu gauna ir iš Rusijos vaistų“, – kalbėjo veterinaras Linas Varanauskas.

Veisyklą Jurbarke inspektoriai tiria toliau. Atlikę gyvūnų ekspertizę planuoja pradėti ikiteisminį tyrimą už žiaurų elgesį su gyvūnais. Už tai veisėjui gresia 1700 eurų siekianti bauda ir vieneri metai kalėjime.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų