Nors valdantieji planavo viską sutvarkyti vienu prisėdimu, pavyko įveikti vos vieną iš 6 būtinų stadijų parlamente. Nepaisant to, Gražulis ir vėl pasisvaidė žaibais Seimo salėje – konservatorius išvadino velnio išperomis, o konservatoriai prisipažino, kad nemaža tikimybė, jog jis gali eilinį kartą išsisukti.
„Kiek rovė – neišrovė, kiek skynė – nenuskynė“ – šie Justino Marcinkevičiaus žodžiai jau tinka ir Seimo skandalistui Petrui Gražuliui apibūdinti. Valdantieji šį kart Raskevičiaus iniciatyva ir vėl ėmėsi jo klibinimo iš Seimo reikalo. Ne pirmą kartą.
„Oi ne, jau gal kokia dešimta. Taip, kaip tik konservatoriai valdžioj, taip ir apkaltą daro“, – sako P. Gražulis.
Gražuliui apkaltos procesą valdantieji pradėjo už tai, kad jis galimai balsavo už šalia sėdintį kolegą Liną Jonauską. Suburta specialioji komisija konstatavo, kad Petras balsavo už kolegą, nors ekspertai tyrę šį vaizdo įrašą to neįrodė.
„Seimo narys Petras Gražulis kaire ranka atlieka nenustatytą veiksmą/veiksmus, ties savo darbo vietos elektroninio balsavimo bloko panele ir ištiesęs dešinę ranką atlieka nenustatytus veiksmus ties Seimo nario Lino Jonausko darbo vietos elektroninio balsavimo bloko panele“, – komentuoja Konservatorių frakcijos narys Linas Slušnys.
„Kokias dvasias kvietėsi apkaltos komisija, kad nustatė, kad balsavau?“ – sako P. Gražulis.
„Turint galvoje, kad buvo veiksmas vienas ir tablo fiksuoja „Už“, o Linas Jonauskas nebalsavo, tai akivaizdu“, – teigia L. Slušnys.
Tiesa, Petro gelbėjimui susivienijo ir opozicija – paskelbė atskirąją nuomonę dėl komisijos išvadų.
„Ekspertų išvada buvo tokia, kad yra neįmanoma pasakyti, kokius veiksmus ponas Gražulis atliko“, – tvirtina Seimo narė Agnė Širinskienė.
Tiesa, dar anksčiau valdantieji planavo, kad šiandien patvirtins komisijos išvadas ir iš karto patvirtins kreipimąsi į Konstitucinį Teismą – šis turėtų išaiškinti, ar Gražulis sulaužė priesaiką ar ne. Bet viskas taip susidėliojo, kad šiandien pavyko padaryti tik pateikimą komisijos išvadoms priimti. O tai yra tik 1 žingsnis iš 6 reikalingų, mat kiekvienu klausimu turi būti pateikimo, svarstymo ir priėmimo stadijos.
„Teisės departamentas aiškiai pasakė, kad šitoks klausimas negali būti naudojama nei skubos, nei ypatingos skubos tvarka“, – sako L. Slušnys.
Panašu, kad valdantieji galėjo ir pagudrauti – šiandien jie neturi bent 71 balso salėje, todėl ir nerizikavo. Nepaisant to, Gražulis vis tiek konservatorius apšaukė – išvadino juos „velnio išperomis“.
„Jūs ginate švietimo ministrę, kuri pasiėmė pinigus... — Dėkoju gerbiamas kolega, bet čia jau nebe į temą visiškai. Dėkoju, bet gerbiamas kolega, tai ne visai į temą. — Velnio išperos jūs!“ – šaukė P. Gražulis.
„Šiaip aš nelabai įsižeidžiu, kai man ką nors sako, šiandien velnio išperos, tai čia žinote, Gražulio pasakymai, šiandien gavau dar daugiau, kad tik psichiatrai gali tokius sprendimus priiminėt“, – teigia L. Slušnys.
„Kad jie nežiūri nei teisės ekspertų išvadų, visur taiko dvigubus standartus, žiūrėkit, Sejonienę išsuko, dabar grobsto savivaldybės lėšas tarybos nariai, ir švietimo ministrė, premjerė gina, tai jeigu Gražulis būtų pavogęs ten 14 tūkst. eurų, seniai būtų pasodintas“, – sako P. Gražulis.
Galiausiai patys konservatoriai panašu, kad nėra tikri, ar pavyks atsikratyti Gražuliu.
„Kiek jūs pats nuoširdžiai tikite, kad šį kartą gali pavykti? — Čia nieko bendro su tikėjimu, yra faktai, kad mums ateityje reikės 85 balsų“, – teigia L. Slušnys.
Be to, panašu, kad patys įkišo ir pagalį į savus ratus – jie prokurorams apskundė, kad komisijoje gelbėdamas Gražulį, Andrius Palionis galėjo meluoti. O jeigu Konstitucinis Teismas nuspręs, kad reikia sulaukti prokurorų verdikto dėl šio epizodo – viskas vėl ilgam užsitęs.
„O jeigu iki kitos kadencijos ir Petrą vėl išrenka į tą kadenciją, vėl viskas iš naujo? — Ne, niekas neprasideda iš naujo, deja, jis tada išvengtų jau apkaltos ir jis kitoje kadencijoje jam šitie dalykai nebegaliotų“, – aiškina L. Slušnys.
Gražuliui apkalta gali grėsti ir dėl „Judex“ koldūnų bylos. Ten jis pripažintas piktnaudžiavęs ir veikęs bendrovės interesais, tačiau sprendimas apskųstas Aukščiausiajam Teismui, o šis dar nesugebėjo priimti sprendimo – subūrė išplėstinę teisėjų kolegiją. Tai reiškia, kad ir šioje istorijoje vėl tempiamas laikas.
Bet Gražulis turi ir atsarginį planą – pamatęs, kad bus pašalintas iš parlamento, jis gali atsisakyti mandato pats. Atsistatydinus nebeliktų draudimo kandidatuoti į Seimą 10 metų, jis atsiranda, kai politikas būna pašalinimas. Taigi, užsitęsus procesams, Gražulis arba sulauks naujų rinkimų, arba atsistatydins prieš pat juos ir vėl kandidatuos be jokių apribojimų.