Labai dažnai, ir šįkart, studijoje bendraujame su dviem viešniomis – dviejų vaikų mama, aerobikos trenere Agne Bastiene, ir MRU profesore, psichoterapeute, karjeros koučingo specialiste dr. Aiste Dromantaite.
Nėra „vyriškų“ ir „moteriškų“ darbų
Agnė atvirauja, kad šeimoje nėra „moteriškų“ ir „vyriškų“ darbų. Ar moteriškas darbas yra vakare blynus iškepti? Jeigu reikia, anot moters, tą padarys ir tėtis. „<...> tėčio nebuvo, reikėjo tokį didelį krepšinio stovą surinkti, <...>, na, ir surinkau“, – apie lygybę šeimoje akcentuoja. Pasak Agnės, reikia laviruoti.
Be tėvų užaugę vaikai daro viską?
Ar gali būti, kad be tėvų užaugę vaikai – „ūkiškesni“? Agnė paklausė laidos vedėjo, ar jo, jau paaugusio, mama neprašė iš parduotuvės parnešti sunkesnių pirkinių, padaryti vieną kitą sudėtingesnį fizinį darbą?.. Ir ar jis nestebėjo, kaip viską darė mama, pavyzdžiui, kaip gamino, tvarkėsi namus, prižiūrėjo vaikus?.. Iš čia, ko gero, ir atėjo žinojimas, kaip elgtis šeimoje.
Su mamomis auga jautresni berniukai
„Berniukai, kurie auga su mamomis, turi turtingesnį emocinį pasaulį. Augant su tėčiais, tas „vyriškas pasaulis“ natūraliai nėra mažas, bet jis sumažėja laikui bėgant, nes tarsi nevyriška turėti labai daug emocijų, nevyriška yra jas rodyti, reikia konkuruoti, per konkurenciją, per veiksmą eiti į santykį. Dažniausiai su mamomis augantys berniukai turi platesnę emocijų paletę ir tada natūraliai šiek tiek jautriau reaguoja ir į aplinką“, – sako psichoterapeutė dr. A. Dromantaitė.
„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą.
Tinklalaidėje kalbame apie:
00:00 – pradžia
01:54 – kas yra motinystė
04:05 – išsiskyrusių tėvų vaikai
10:29 – nėra taisyklių tėvams
19:08 – užaugę be tėčių daro viską
24:34 – vaikai seka tėčių pėdomis
29:14 – vaikai mėgdžioja tėvus
33:07 – vaikam nereikėjo auklių
36:55 – kaip būti pora šeimoje
41:28 – kas vienija poras
48:45 – kokioje meilėje gyvenate?