Viskas kaip ir Visatoje, taip ir gyvenime sukasi ratu, taigi ir mūsų tinklalaidė apsisuko.
Pirma mūsų laida buvo apie itin jautrius vaikus. Kadangi sulaukėme daug prašymų šią temą grąžinti ir dar labiau paplėtoti, grįžtame prie itin jautrių vaikų temos.
Tinklalaidės svečiai – „Youtube“ kanalo žmogus, tėtis, sūnus, neseniai save atradęs kaip itin jautrų žmogų, instagrame žinomas kaip paskyros „Svarbeuse dariti“ autorius Simas Anužis bei lektorė, „Galimybių arsenalo“ įkūrėja, „Atsakingos tėvystės“ knygos autorė, trijų vaikų mama ir močiutė Jūratė Bortkevičienė.
Itin jautrus žmogus turi didesnį polinkį į priklausomybę
Kodėl itin jautrūs žmonės mažiau atsparesni priklausomybėms? Psichologė Jūratė Bortkevičienė atskleidžia, kad šių žmonių smegenys „truputėlį kitaip dirba“, be to, pas juos mažiau gaminasi serotonino – medžiagos, kuri atsakinga už laimingumą.
„Ir jeigu tu nesijauti laimingas gyvenime, nes neturi tam tikros vaikystės, kur tau suteiktų tos laimės, o tas laimės truputėlį kitaip yra iškreiptas pas jį, kitaip suvokiamas, jie ir džiaugiasi labiau, ir liūdi, ir pyksta labiau, ir tada būna „ko čia šokinėji“.
Labai dažnai žmonėms itin jautriems neleidžiama ir džiaugtis stipriai, ir liūdėti stipriai. Itin jautriam žmogui neįmanoma „būti per vidurį“. Itin jautrus žmogus visada ypač emocingai ir nuoširdžiai, netgi ekspresyviai džiaugiasi už kitą. Jo emocijos – itin ryškios, ir jas paprastai pastebi aplinkiniai, kurie stebisi ir neretai pakomentuoja „kas tau negerai“.
„Jeigu tu patiri daugiau liūdnų akimirkų, skaudžių akimirkų, geriau jautiesi kompiuteriniame žaidime... tačiau itin jautriems apskritai nerekomenduojama ikimokykliniame amžiuje naudoti jokių planšečių“, – atvirauja psichologė.
„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą.
Tinklalaidėje kalbame apie:
00:00 – pradžia
02:26 – testas jautrumui nustatyti
09:30 – kaip suvokti, kad esi jautrus
14:28 – itin jautrus stebi aplinką
24:04 – itin jautrus greičiau „paslysta“
33:04 – gailestis itin jautriems
35:51 – itin jautrus vaikas darželyje / mokykloje
46:55 – perfekcionizmas ir kritika jautriam žmogui
52:48 – itin jautrių tėvų pagalba itin jautriems vaikams
01:01:05 – kuo greičiau paleisti itin jautrų vaiką