REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Koronaviruso pandemija pernai padarė bent vieną gerą darbą – trumpam sumažino vis augančias prekių ir paslaugų kainas. Tačiau šiemet, verslininkams prisitaikius prie pandemijos, finansų ekspertai 2021 metų antroje pusėje prognozuoja spartų kainų kilimą. 

Koronaviruso pandemija pernai padarė bent vieną gerą darbą – trumpam sumažino vis augančias prekių ir paslaugų kainas. Tačiau šiemet, verslininkams prisitaikius prie pandemijos, finansų ekspertai 2021 metų antroje pusėje prognozuoja spartų kainų kilimą. 

REKLAMA

„Mes žinome, kad žmonės yra sukaupę daug santaupų ir kad tik išėję iš karantino visi bandys vartoti vienu metu. Tai aš neabejoju, kad 2021 metų antroje pusėje infliacija tikrai pakils. Pradedant nuo savo būsto visi investuoja į būsto pagerinimą, perkasi medžiagas, todėl iš karto kyla statybinių medžiagų kainos“, – teigė ekonomikos ir finansų ekspertas Paulius Kunčinas, kuris pastebi, kad augančias santaupas lietuviai investuoja į statybas ir pamėgtą nekilnojamąjį turtą.

Pasak statytojų, namų ir butų kainas augina kylantys statybininkų atlyginimai. Karantino metu į Lietuvą negrįžo didelė dalis statybų sektoriaus darbininkų iš Ukrainos ir kitų Rytų Europos šalių, kurie dirbdavo už mažesnį atlyginimą nei statybininkai iš Lietuvos.augančias 

REKLAMA
REKLAMA

„Dėl kovido labai daug žmonių nori persikelti gyventi į nuosavus namus arba stipriai pagerinti savo dabartines gyvenimo sąlygas, turėti papildomai dar vieną arba du kambarius. Dabar geros kokybės nekilnojamas turtas negali kainuoti mažiau negu tūkstantį eurų už kvadratinį metrą. Mūsų pagrindinė problema – nėra kam dirbti“, – pastebi statybų įmonės UAB „Layher Baltic“ vadovas Viktoras Voroncovas.

REKLAMA

Kainomis gali nustebinti ir grožio paslaugos. Sostinės senamiesčio grožio salone pakloti 100 ar 400 eurų už porą valandų grožio meistro kėdėje – normalu, o lietuviai gali sau tai leisti. Plaukų dažymas ir kirpimas klientui atsieina nuo 70 iki 100 eurų, vien kirpimas – vidutiniškai apie 30 eurų.

„Jeigu lyginti pieno kainas ar mėsos kainas, tai yra pigi mėsa ir brangi mėsa. Kirpime yra be proto didelis diapazonas, gali už kelis eurus kirptis ir gali kirptis už nesuvokiamus pinigus“, – teigė sostinėje dirbantis kirpėjas, stilistas Paulius Markeliūnas. 

REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, yra ir gera žinia. Informacinių technologijų specialistai teigia, kad visos informacinių technologijų paslaugos ateinančiais metais turėtų pigti dėl augančios konkurencijos.

„IT įranga nenumaldomai pigs, nėra kito kelio, jinai pigs, žmonių pajamos didės, tai bus kaip kasdieninis įrankis. Be abejo, išliks tam tikri gamintojai, kurie ima didesnę kainą už savo prekinį ženklą“, – prognozavo UAB „BTT Cloud“ generalinis direktorius Donatas Zaveckas. 

Tuo tarpu ekonomistai tvirtina, kad lietuviams teks prisitaikyti prie naujos realybės – produktų kainos kils ženkliai lėčiau, nei paslaugų.

Daugiau apie kylančias kainas žiūrėkite laidos „Karštai su tv3.lt” diskusijoje.

Laidą „Karštai su tv3.lt“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19:30 per TV3 televiziją.

VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „Karštai su tv3.lt“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų