Anot jo, įmonė atsisakė 236 objektų, kurių bendras plotas siekia 17,5 tūkst. kv. metrų. 53 objektus, kurių plotas 10,7 tūkst. kv. metrų, perdavė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Trečia pagal perduotų objektų skaičių yra Sveikatos apsaugos ministerija, perdavusi 38 objektus, kurių plotas siekia 12,2 tūkst. kv. metrų.
„Nekilnojamojo turto judėjimas dažnai atspindi reformas, kurios vyksta organizacijose – ne veltui tarp lyderių atsisakant perteklinio nekilnojamojo turto yra valstybės įmonės ir įvairios švietimo įstaigos“, –pranešime sakė Turto banko vadovas Mindaugas Sinkevičius.
Įstaigos aktyviausiai atsisakinėjo gyvenamosios, transporto, įvairių pagalbinių patalpų, taip pat mažino naudojamą administracinį plotą. Iš viso per 2020-iuosius Turto bankui NT perdavė 47 įstaigos, kurios atsisakė 128 tūkst. kv. metrų bendro ploto 575 pastatų.
Tarp aktyviausiai atsisakiusių perteklinio turto išsiskiria įvairios švietimo įstaigos, pavyzdžiui, Turto bankui perduota Dieveniškių technologijų ir verslo mokyklos 10 objektų (plotas – 13 tūkst. kv. metrų), iš Vilniaus kolegijos perimta 12 objektų, (11 tūkst. kv. metrų). Nemažai turto atsisakė ir Marijampolės kolegija, Klaipėdos valstybinė kolegija, Vytauto Didžiojo universitetas, Smalininkų technologijų ir verslo mokykla. Pasak Turto banko, tai susiję su jų tinklo optimizacija.
Turto banko Valstybinių kompetencijų departamento vadovo Algirdo Stumbrio teigimu, metinis 1 kv. metro išlaikymo vidurkis yra apie 15 eurų, todėl Turto bankui perėmus ir pardavus NT, sugeneruojamos ne tik pardavimo pajamos, tačiau ir sutaupoma apie 2 mln. eurų išlaikymo sąnaudų.