Lietuvoje moterų atlyginimai finansiniame sektoriuje 36 proc. yra mažesni negu vyrų. Finansų analitikė Milda Dargužaitė teigė, kad yra atlikti specialūs tyrimai, kurie paaiškina šį skirtumą.
„Jei mes lygintume pagal pareigybes, pagal išsilavinimo lygi, pagal tai, kad, pavyzdžiui, moteris iškrenta iš darbo rinkos keliems metams, jei jos turi vaikų. Netgi atmetus visas šias sąlygas yra labai didelė dalis, kuri yra nepaaiškinama.
Nepaaiškinama, iš kur atsirado tas skirtumas, ir tas nepaaiškinamas skirtumas yra būtent tas stereotipas, kad moterims galima mokėti mažiau už tą patį darbą“, – aiškino M. Dargužaitė.
Tačiau nepaisant mažesnių atlyginimų, pasak finansų analitikės, Lietuvoje didesnę darbo rinkos dalį sudaro moterys.
„Moterys Lietuvoje dalyvauja darbo rinkoje dar netgi aktyviau negu vyrai. Virš 50 proc. dirbančiųjų yra moterys“, – TV3 laidoje „Karštai su tv3.lt“ sakė M. Dargužaitė.
Žmogaus teisių gynėja Marija Aušrinė Pavilionienė teigė, kad taip yra todėl, nes Lietuvoje moterų yra daugiau ir jos labiau išprususios.
„Moterų Lietuvoje yra daugiau procentaliai ir moterys yra labiau išprususios. Paradoksas tas, kad pagal įstatymus moterys į pensiją išeina ankščiau. Vadinasi, darbo stažas mažesnis, atlyginimas mažesnis – jos skursta“, – sakė M. A. Pavilionienė.
Visą pokalbį žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.
Laidą „Karštai su tv3.lt“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19:30 per TV3 televiziją.
VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:
Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „Karštai su tv3.lt“.