O Didžiojo penktadienio išvakarėse popiežius Romoje plovė ir bučiavo kojas nepilnamečiams kaliniams.
Dešimties centimetrų ilgio vinims smingant į delnus ir pėdas – vyro šauksmas. 62-ejų filipinietį Rubeną pagalbininkai prie kryžiaus prikala jau 35-ąjį kartą. Ir vyras sako, kad darys tai, kol leis sveikata.
„Tai yra mano įžadas Dievui. Kol galėsiu, kol mano kūnas bus geros būklės, tol aš tai darysiu“, – sako filipinietis Ruben Inaje.
Didysis penktadienis – tai diena, kai tikintieji mini Kristaus nukryžiavimą, jo kančią ir mirtį ant Kryžiaus. Dėl to tai didžiausiu sielvartu persmelkta krikščionių kalendoriaus diena. Visgi tradicija prisikalti prie kryžiaus gyvuoja tik Filipinuose, mat didelė dalis tikinčiųjų ir bažnyčios atstovų tam nepritaria.
O pačiuose Filipinuose reginys su spektaklio elementais pritraukia minias. Ir čia tai vyksta jau daugiau nei šešis dešimtmečius.
Savo ruožtu popiežius Pranciškus vakar Didžiojo tridienio iškilmes pradėjo Romoje, „Casal del Marmo“ nepilnamečių kalėjime, kur susitiko su įvairių šalių nuteistaisiais. Tarė jiems neteisiančius paguodos žodžius.
„Kiekvienas iš mūsų gali paslysti, kiekvienas iš mūsų. Ir šis žinojimas, kad kiekvienas iš mūsų gali paslysti, yra tai, kas suteikia mums orumo, įsiklausykite į šį žodį, orumo būti nusidėjėliais“, – kalba popiežius Pranciškus.
Ir susiruošė mazgoti kojas.
„Tikiuosi, man pavyks, nes sunkiai vaikštau“, – sako popiežius Pranciškus.
Pranciškus, pasiremdamas lazda, pasilenkė prieš kiekvieną iš 12 nuteistųjų, tarp kurių buvo dvi merginos, kad nuplautų jiems kojas ir pasilenkęs pabučiuotų. Kaip savo dvylikai mokinių prieš Paskutinę vakarienę tai darė Jėzus Kristus.