Prie prezidento reitingo suprastėjimo prisidėjo paaiškėjusi jo komunistinė praeitis, o komunikacijos ekspertas Linas Kontrimas vadina šią situaciją signalu visiems politikams.
Pokalbis su L. Kontrimu – TV3 žinių „Dienos komentare“.
Ar prezidento Gitano Nausėdos reitingų smuktelėjimas, paaiškėjus faktams apie jo komunistinę praeitį, gali lemti prezidento rinkimų rezultatus ateinančiais metais?
Dar ne. Bet faktas, kad pats jo nutylėjimas turėjo poveikį, nors paskutiniai reitinguose pakrito praktiškai visi. Aišku, prezidentas daugiausiai. Tai yra signalas visiems politikams, kad nereikia einant į politiką kažko slėpti ir meluoti. Žmonės yra daug atlaidesni, kai tu nemeluoji, nei kai slepi ir vėliau bandai išsisukinėti. Tą parodo ir šita istorija.
Bet džiaugtis tiems konkurentams, kurie slepiasi, arba tiems, kurie jau truputį matuojasi galimą prezidentūros kėdę, nėra ko.
Antroje vietoje po Gitano Nausėdos pagal „pasitikiu-nepasitikiu“, „myliu-nemyliu“ yra socialdemokratų lyderė Vilija Blinkevičiūtė. Kaip jūs manote, ar jai vertėtų dalyvauti prezidento rinkimuose?
Vilijos Blinkevičiūtės dabar rodoma pozicija neretai primena nežinančio, kur pasidėti žmogaus įvaizdį. Kitaip tariant, aš iš jos negirdžiu, kad ji yra save projektuojanti, kaip valstybės vadovė, nelabai Lietuvoje girdima, kaip europinio lygio vadovė, nelabai aš ją matau ir kaip partijos pirmininkę.
Aš manau, kad jeigu šita tendencija išliks, ji pradės silpninti socialdemokratų partiją. Paminėsite mano žodį.
Bet socialdemokratų reitingai šovė į viršų būtent tada, kai ji tapo partijos pirmininkė.
Faktas – tuo metu to ir reikėjo. Bet noriu pasakyti, kad tas trukčiojimas, neapsisprendimas ir tikslaus komunikacinio vektoriaus nebuvimas gali lemti tai, kad ji neatrodys, kaip pati patraukliausia, pavyzdžiui, prezidento rinkimuose.
Gal jiems net neverta kelti savo kandidato, o palaikyti Gitaną Nausėdą?
Siekiant išlipti iš to šešėlio, kurį, tiesą sakant, patys ir susikūrė, jiems reikia dalyvauti. Jiems reikia labai gerai fokusuoti savo ašį į prezidentinę kampaniją, į Seimą, į Europos Parlamentą, bet su aiškiomis žinutėmis.
Visą pokalbį žiūrėkite straipsnio pradžioje.