• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijai vykdant brutalų karą Ukrainoje ir Lietuvos pašonėje žvanginat ginklais, mūsų politikos elitas ėmė galvoti, iš kur paimti pinigų būtinam šalies gynybos stiprinimui.

Rusijai vykdant brutalų karą Ukrainoje ir Lietuvos pašonėje žvanginat ginklais, mūsų politikos elitas ėmė galvoti, iš kur paimti pinigų būtinam šalies gynybos stiprinimui.

REKLAMA

Daugiau apie tai – TV3 laidoje „Top 3“.

„Sąrašas toks: Vokietijos brigados priėmimas, iki 2028 m. turime būti pasiruošę juos čia priimti, Lietuvos divizijos vystymas – sunkinimas ir modernizacija: tai apima tankų bataliono kūrimą, oro gynybos sistemų įgyvendinimą, dronų pajėgumų vystymą, kontrmobilumo priemonių vystymą ir visuotinis šaukimas. Papildomai tai būtų 600–700 mln. eurų“, – teigia Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.

Tačiau yra viena bėda ir nežinomasis – iš kur? Iš visų gyventojų kišenės. Padidinant pridėtinės vertės mokestį vienu procentu – nuo dabar esančio 21 iki 22.

REKLAMA
REKLAMA

Padidinus PVM, apie 280 milijonus eurų sumestume visi: tiek pensininkai, tiek dirbantys, tiek bedarbiai, gaunantys pašalpas. Milijonai į biudžetą suplauktų per vartojimą, perkant pieną parduotuvėje, karbonadą kavinėje, ar naują automobilį salone. 

REKLAMA

„Tie, kurie turtingesni, vartoja daugiau. Jie sumoka daugiau to mokesčio, mažiau vartojantys sumoka mažiau. Aišku, dažnai kalbama ir argumentuojama, kad PVM mokestis yra regresinis, nes mažesnes pajamas gaunantys gyventojai beveik visas pajamas išleidžia vartojimui“, – teigia ekonomistas Nerijus Mačiulis.

Siūlymas kelti pelno mokestį

Dar viena kišenė, į kurią politikai įkištų rankas, tai verslas ir papildomas pelno apmokestinimas vienu procentiniu punktu. Tai mūsų gynybos biudžetą papildytų 120 milijonų eurų.

REKLAMA
REKLAMA

„Didesnis pelno mokestis tik sukurtų situaciją, kai dar daugiau Lietuvos įmonių kurtų turto valdymo bendroves Latvijoje ar Estijoje, ir sumokėtų didesnę dalį pelno mokesčio ten, o ne Lietuvoje. Tai čia būtų vienas iš blogiausių pasiūlymų, nes jo rezultatas galėtų būti dar mažiau surenkamo mokesčio ir nėra, iš ko finansuoti nei krašto apsaugos, nei kitų šaltinių“, – sako N. Mačiulis.

Jei politikai nelies žmonių ir verslo pinigų, tada turės skolintis. Ir taip didinti rekordinę valstybės skolą, kuri jau dabar siekia daugiau nei 26 milijardus eurų. O skolas reikia gražinti, plius, už skolintus pinigus mokame palūkanas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Apie milijardas pinigų kasmet išeina skolos palūkanų mokėjimui. Jeigu tos palūkanos liktų Lietuvoje, aš daug metu siūlau sistemą, kaip tą padaryti, tai būtų vienas dalykas. Dabar gi mes prarandame milžiniškus pinigus, apie milijardą į metus“, – tikina ekonomistas Raimondas Kuodis.

Ekonomistai Raimondas Kuodis ir Nerijus Mačiulis į valdžios planus apmokestinti didesniais tarifais verslą ir gyventojus žiūri skeptiškai. Nes greičiausiai jie nebus patvirtinti. 

REKLAMA

„Reikia pripažinti, kad visi siūlymai didinti vieną ar kitą mokestį turi trūkumą. Pagrindinis trūkumas, kad gyventojams tai nepatinka. Ir diskusijos prieš rinkimus – turbūt daugelis politinių partijų nepritars tokiems siūlymams. Nes dažniausiai gyventojai nemėgsta didesnių mokesčių, net jei tai yra dėl labai svarbaus ir kilnaus tikslo“, – teigia N. Mačiulis.

Siūlo pinigus surinkti iš NT mokesčio

Premjerei, Vyriausybei ir Seimui reikia dairytis kitur, nes tikrai yra neišsemtų aruodų, iš kur galima paimti pinigų. 

REKLAMA

„Viena alternatyva galėtų būti ir nekilnojamo turto mokestis. Panašus į toki, kokį svarstė praėjusiais metais Vyriausybė. Bet vėlgi, tada ne tam, kad padidintų savivaldybių biudžetą, bet labai konkrečiai vienam tikslui, tai yra padidinti krašto apsaugos finansavimą“, – sako ekonomistas.

„Lengvatos nusipelno peržiūrėjimo. Kodėl ta visuomenės dalis, kuri ir taip neša gana didelę naštą, turi dar didesnius mokesčius mokėti, o gyvuliu ūkis lieka vietoje“, – tikina R. Kuodis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Už investicijas į mūsų šalį atsakingi politikai jau seniai turėjo įtikinėti karinės pramonės gigantus, kad investuotų Lietuvoje ir čia gamintų dronus, karinėms reikmėms skirtas mikroschemas ar net raketas. 

„Įsivaizduokime, jei čia Vakarų valstybės, įmonės investuotų į karo pramonę, gynybos pramonę, gamintų dronus, ginklus, tai jos būtų maksimaliai suinteresuotos, kad čia jokia priešiška valstybė nekeltų kojos ir neįvažiuotų joks tankas“, – kalba N. Mačiulis.

Daugiau apie tai – vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

Laidą „TOP 3“ žiūrėkite pirmadieniais–ketvirtadieniais, 21 val. tik per TV3.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „TOP 3“.

tv3.lt

Uždėkite mokesto belarusams, kurie kerta Lietuvos sieną po 20 eur, tegul prisideda prie Lietuvos gynybos
Kodėl tik tos valstybės kurios ribojasi su Rusija turi investuoti į gynybą jeigu priešas nori okupuoti ir toliau esančias valstybes? Vokiečiai šiuo metu bus samdoma kariuomenė kuri nuo okupacijos saugos ne tik mus bet tuo pačiu ir savus, tik kažkodėl už visa tai turime mokėti tik mes. Čia kaip daugiabučio gyventojai kurie gyvena pirmame aukšte ir sako kad jiems stogo remontas nepriklauso.
Konservatoriai sugeba suskaičiuoti pinigus iki operai bilietams išleistų,tai gal tada ir miln visos ministerijos pradedant URM gali suskaičiuoti ir pradėti taupyti,Ir gal kaip Švedijoje kur yra visos visų teisės turtingi žmonės turi mokėti proporcingai daugiau o en vėl viską sumesti skruzdėlynui su PVM,PM.Užsiauginome biudžeto sąskaita per 33m neproporcingai daug milijonierių nuo Maximos iki Mockaus tai gal jau laikas sustoti juos globoti.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų