Taigi, kada visi Lietuvos moksleiviai vėl mokysis mokykloje, portalo tv3.lt aktualijų laidoje „Dienos pjūvis“ diskutavo Seimo narys Artūras Žukauskas ir Švietimo ir mokslo profsąjungos pirmininkas Egidijus Milešinas.
Portalas tv3.lt primena, kad Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė pirmadienį kartu su Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovais aptarė tolesnio moksleivių grąžinimo į mokyklas galimybes. Sprendimą dėl moksleivių grįžimo į klases Vyriausybė turėtų priimti jau šią savaitę.
Savivaldybės spręs pačios
Apie savivaldybių ir Vyriausybės sutarimą portalui tv3.lt pirmadienį papasakojo Jurbarko rajono meras Skirmantas Mockevičius.
„Suderinome su premjere, kad bus leidžiama savivaldybėms spręsti pagal individualią situaciją, kaip, kokiu laiku ir kokiais kiekiais leisti mokytis vyresnių klasių moksleiviams.
Nes labai skirtinga situacija didžiuosiuose miestuose, kur turbūt ypač sunku, kur skirtinga epidemiologinė situacija, testavimo apimtys, ir labai skirtinga mažesnėse savivaldybėse. Tai bus bendras pritarimas ministerijos, savivaldybės pačios nuspręs“, – kalbėjo S. Mockevičius.
Jo teigimu, savivaldybės sutaria, kad vaikams į mokyklas grįžti reikia, tačiau turi būti atsižvelgta į savivaldybių galimybes juos grąžinti.
„Nesinorėtų bloginti epidemiologinės situacijos. Ir skirtinga situacija su bendruomenėmis, kur vieni nelabai nori, kiti galbūt nori. Žodžiu, palikta savivaldybėms pačioms nuspręsti. Visi manome, kad tai reikalingas dalykas, bet kiekvienas sieksime pagal išgales šito dalyko“, – patikino meras.
Taip dirbti gali tekti ir kitais mokslo metais
Moksleivių grįžimas į klases bent trumpam merams atrodo labai svarbus klausimas. Anot S. Mockevičiaus, reikia ruoštis, kad tokiu būdu – nuolat testuojant mokyklų bendruomenes – gali tekti dirbti ir kitais mokslo metais.
„Prasmė yra tokia, kad niekas negali pasakyti, ar neteks panašiu modeliu dirbti ir rugsėjo mėnesį. Vien dėl pabandymo, kaip veiktų logistika, kad įprastų, sumodeliuoti tą situaciją, kaip reikėtų daryti, jeigu tektų testuoti.
Reikia išmokti visus variantus, mokėti arba išbandyti praktiškai darbo mokykloje. Tame tarpe ir testavimą. Nes bus visokiausių situacijų – galbūt ne visi bus pasiskiepiję. Tam, kad tikrai sklandžiai vyktų pats procesas, verta dabar pamodeliuoti“, – pažymėjo meras.
Dviejų rūšių testai
Panašu, kad savivaldybėms bus palikta apsispręsti ir dėl to, kaip jos testuos moksleivius – antigenų testais ar kaupinių metodu.
„Abu variantai galimi, nes labai skirtinga situacija. Kaupiniai, žinoma, labiau tiktų jaunesnėms klasėms. O antigenų testas, be abejo, abiturientams“, – svarstė S. Mockevičius.
„Testavimo abu būdai galimi ir jie vienur vertinami vienaip, kitur – kitaip. Čia turbūt nuo bendruomenių priklauso“, – pridūrė meras.
LAIDĄ „DIENOS PJŪVIS“ RASITE STRAIPSNIO PRADŽIOJE.