Moteris kreipėsi į TV3 laidą „TV Pagalba“ prašydama padėti rasti kažkur Vilniuje besislepiantį asmenį ar įmonę, kurie jai esą negrąžina pinigų. Pinigus moteris sumokėjo už siuntą iš Jemeno, kurioje turėjo būti seifas su didžiule suma pinigų. Tą seifą siuntė labai simpatiškas vyras.
„Aš nieko neieškojau, paprasčiausiai pakvietė į draugus ir pradėjo rašyti. Iš pradžių viskas normaliai, bet vėliau... Tas vyras lietuvis, jis sakė, kad yra iš Naisių, bet jau daug metų gyvena Jemene.
Pasakojo, kad jis ten kariniame dalinyje dirba gydytoju“, – teigė moteris.
Moteris kalbėjo apie gydytoją vardu Domas, kuris po kiek laiko moteriai pasigyrė, kad gavo solidžią kompensaciją, kadangi neva buvo sužeistas. Kaip ir dera – Domui vadai skyrė šimtų tūkstančių eurų premiją.
„Mes rašinėjomės gal daugiau nei mėnesį, tada jis papasakojo, kad jam peršauta koja, atsiuntė nuotrauką su ramentais ir teigė, kad nori parsisiųsti pinigus, bet giminių čia neturi. Jis manęs paprašė adreso, kur atsiųsti tą siuntinį“, – pasakojo moteris.
Tada iš lietuvės sąskaitos ir pradėjo plaukti pinigai, juk reikėjo atsiimti brangią siuntą. Domas iš Naisių grįžęs į Lietuvą naujajai pažįstamai žadėjo ne tik grąžinti skolą, bet ir dosniai apdovanoti. Tik, deja, tada moteris dar nesuprato, kad bendrauja su sukčiais.
„Aš jiems sumokėjau jau visus 13 tūkstančių“, – sakė nukentėjusioji.
Tiek moteris pervedė sukčiams, kai patikėjo jų pasakomis. Ji susižavėjo tariamo Domo rodomu dėmesiu, juk pavyko užmegzti romaną su kaip iš filmo gražiu vyru.
„Jis labai prašė, su savo mielais žodžiais labai gražiai rašė ir aš patikėjau“, – teigė moteris.
Iš gelbėtojo Žilvino išgirdusi, kad tų pinigų ji neatgaus ir toks vyras neegzistuoja, moteris liko šokiruota ir niekaip negalėjo patikėti, kad tai tiesa.
„Kodėl aš taip dariau... Tikriausiai protas buvo aptemęs“, – sakė nukentėjusioji.
Policijos pareigūnas teigė, kad romantinis sukčiavimas yra labai dažnas nusikaltimas. Vienišos, dažnai brandaus amžiaus moterys susižavi gražuoliais iš socialinių tinklų, o tuo tarpu nusikaltėliai dirba labai profesionaliai – jie užliūliuoja budrumą, gauna pasitikėjimą, o tada veikia greitai ir tikslingai.
„Kiekvieną mėnesį po keletą žmonių nuo šios schemos nukenčia. <...> Dažnai būna, kad sukčiautojai prisistato kaip vyriškiai, kurie yra tarnavę kariuomenėje, bet šiuo metu susiduriantys su finansinėmis problemomis.
Vėliau, kai yra įgyjamas pasitikėjimas, papasakojama neva nutikusi didelė nelaimė. Pavyzdžiui, jau ruošiasi grįžti pas ją susitikti ir kažkas nutinka oro uoste arba kažkas netikėtai užblokuoja jo sąskaitą, o pinigų reikia. Tada aukos prašoma padėti, pervesti pinigų, kad padėtų išspręsti jo problemą“, – aiškino policijos departamento komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis.
Ar pavyksta tokias bylas išspręsti, sužinokite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.
Laidą „TV Pagalba“ žiūrėkite pirmadieniais–penktadieniais 16:30 per TV3 televiziją.
VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:
Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „TV Pagalba“.