Amsterdamo Van Gogo muziejaus ekspertas emocingai aptarinėja naujausią ir visai netikėtai muziejuje atsiradusį eksponatą – daugiau nei šimtmetį privačioje kolekcijoje tūnojusį, niekam iki šiol nežinomą Van Gogo 1882 m. piešinį „Nusidėvėjęs“. 50 cm aukščio ir 30 cm. pločio piešinyje – už galvos susiėmęs darbininkas.
„Į muziejų atėjo žmonės. Sakė, kad tikriausiai turi Van Gogo piešinį. Jie daugiau ar mažiau žinojo, kad tikrai turi Van Gogą. Bėda ta, kad apie piešinį viešai nebuvo žinoma, jo nėra buvę parodose, niekas apie jį nerašė. Taigi jie atėjo į muziejų – ir tai buvo didelis siurprizas, nes nei iš šio nei iš to atsirado šitas Van Gogo kūrinys“, – sako muziejaus ekspertas Teio Meenendorp.
Mėgstamiausia Van Gogo piešimo priemone – dailidės pieštuku – ant vandens ženklu žymėto 1877 m. popieriaus pieštas darbininkas – vienas iš daugelio panašių meistro piešinių, panašių į garsų jo paveikslą „Ant amžinybės slenksčio“.
„Van Gogas nupiešė vyrą savo ankstyvojoje karjeroje, kai jis dirbo Hagoje. Jį tuo metu labai domino paprasti žmonės. Ir jis čia stengėsi išreikšti emociją. Ir iš ties simboliška, kad šis paveikslas atsirado šiuo metu – kai visi bandome atsigauti po COVID laikotarpio. Smagu, kad mūsų lankytojai gali pamatyti šį paveikslą“, – teigia muziejaus direktorė Emilie Gordenker.
Laikinoje muziejaus ekspozicijoje piešinys bus rodomas iki sausio 2 d., o vėliau grįš į privačią kolekciją.