• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Švelnėjant karantino suvaržymams, prekyboje jau kyla chaosas ir daugėja pažeidimų. Premjerė Ingrida Šimonytė perspėja prekybininkus negudrauti ir nemažinti tikro prekybinio ploto STOP juostomis iki leidžiamo dydžio. Tuo metu turgaus atstovai, kurie savo paviljonų negali atidaryti jau trečias mėnuo, jau grasina Vyriausybei teismais.

Švelnėjant karantino suvaržymams, prekyboje jau kyla chaosas ir daugėja pažeidimų. Premjerė Ingrida Šimonytė perspėja prekybininkus negudrauti ir nemažinti tikro prekybinio ploto STOP juostomis iki leidžiamo dydžio. Tuo metu turgaus atstovai, kurie savo paviljonų negali atidaryti jau trečias mėnuo, jau grasina Vyriausybei teismais.

REKLAMA

Į „Moki-Veži“ Vilniuje, prekybos sąlygoms laisvėjant, gyventojai vienas po kito skuba apsipirkti. Tačiau atvykę randa užrakintas duris, nors šis prekybos centras pirmadienį jau dirbo:

„Norėjau pažiūrėti, nusipirkti sau statyboms, užrakintos durys.“

„Kriauklę sudaužiau, reikia. Taigi žadėjo, kad leis.“

„Radiatoriaus. Važiuoju patikrinti, veikia, ar ne. Galvojau iš lauko durys, tai veikia.“

„Pasidairyti sėklų, šviesos degdavo vakarais, galvojau, kad dirba.“

Dar pirmadienį dalį prekybos salės darbuotojai užtvėrė prekėmis, ir pirkėjai galėjo vaikščioti tik po Vyriausybės nustatytą 300 kv. m plotą. Tačiau jau kitą dieną prekybos tinklas skubiai vėl uždarė parduotuves, sulaukęs Vyriausybė išaiškinimo, kad taip susimažinti prekybos plotą, dalį jo tiesiog atitveriant – neteisėta.

„Kalbant apie prekybą, nutarimas labai aiškus, kalbame apie bendrą plotą, kuris dokumentuotas kaip prekybos plotas. Padalinimai, specialiai pateikta sąvoka, kas įskaičiuojama į 300 m, manipuliacijos, mano vertinimu, yra ne bandymas apeiti nutarimą, o nutarimo pažeidimas, tą turi vertinti atsakingos institucijos“, – sako Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

REKLAMA
REKLAMA

„Įsiskaičiuoja visas plotas, kuriame yra klientai. Matavimosi kabinos, salės, kuriose yra prekės. Neįsiskaičiuoja sandėliai, tualetai“, – pasakoja Visuomenės sveikatos centro atstovė Ingrida Skridailienė.

REKLAMA

Vėl užsidaryti priversto tinklo „Moki veži“ atstovai nusprendė nesitaikstyti ir jau skundžiasi diskriminacija – pirštu beda į konkurentus, kurie, dalį prekybos ploto užtvėrę, toliau prekiauja ne maisto prekėmis. Štai pirkėjai lankosi juose ir išeina nešini toli gražu ne maisto prekėmis.

„Atsižvelgus į iškilusius neaiškumus po Vyriausybės nutarimo ir tai, kad konkurentai savo veiklą vykdo ir pirkėjai gali patekti į parduotuvės vidų, kreipėmės į atsakingas ministerijas su prašymu pateikti detalesnę informaciją, kaip ir kurie mažmeninės rinkos dalyviai gali vykdyti prekybą bei kokiomis sąlygomis, kad būtų užtikrinami visi saugos reikalavimai ir lygios galimybės rinkoje“, – teigia „Makvežos“ Marketingo vadovė Eglė Berteškaitė-Gružauskienė.

REKLAMA
REKLAMA

„Makvežos“ linksniuojami prekybos tinklai situacijos nekomentuoja ir toliau tęsia prekybą. O Nacionalinio sveikatos centro darbuotojai teisinasi, esą visų prekybos vietų patikrinti neturi galimybių ir siūlo pastebėjus prekybos per karantiną pažeidimus, rašyti skundus.

„Mūsų visi žmogiški ištekliai sukreipti į COVID ligos valdymą. Yra medicininė karantininė kontrolė oro uoste, protrūkių tyrimai, patikrinimai ne tik grožio ar prekybos srityje, bet ir asmens sveikatos įstaigų, socialinės globos, vaikų priežiūra mokyklose“, – kalbėjo Visuomenės sveikatos centro atstovė Ingrida Skridailienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Policijos pareigūnai taip pat tvirtina, kad prekybos taisyklių per karantiną tikrinimas nėra pirmaeilis prioritetas. Tačiau, kai gali, esą aplanko įtarimų keliančius prekybininkus.

„Labai daug pažeidimų nenustatyta, daugiau smulkių pažeidimų, į kuriuos atkreiptas administracijos dėmesys, paprašyta susitvarkyti, pasitaisyti. Surašyti praėjusią savaitę 4 protokolai įmonėms, kurios vykdė nelegalią veiklą. Šią savaitę bus veikla tęsiama toliau“, – sako policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

REKLAMA

Į kovą su Vyriausybe dėl prekybos suvaržymų jau kyla ir turgaus prekeiviai. Štai ne maisto prekių paviljonai prekyvietėse ir toliau uždaryti, Vyriausybė jiems atsidaryti dar neleidžia, tad asociacija jau grasina teismais dėl esą pažeidžiamos konkurencijos ir stambiųjų prekybininkų protegavimo.

„Manom, kad bus antra ir trečia bangos, reikia dabar apsiginti, kad vėliau nebūtume ignoruojami stambaus kapitalo įmonių atžvilgiu. Yra draudžiama prekyba kioskuose ir paviljonuose. Nors už turgaus tvoros kioskai ir paviljonai veikti gali. Kvestionuojam šį klausimą, matome neteisybę“, – pasakoja Turgaviečių asociacijos vadovas Vytenis Butkevičius.

Visuomenės sveikatos specialistai turgavietėms dar neleidžia dirbti visu pajėgumu baimindamiesi nekontroliuojamo pirkėjų būriavimosi ir viruso plitimo. Esą žmonės apžiūrinės prekes, kiti eis prie jų, ir bus susibūrimas prie vieno paviljono, o žmonės nepažįstami, tarp kurių gali būti ir užsikrėtusių, platinančių virusą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų