Dar savaitė ir Jungtinė Karalystė atsikvėps gerokai lengviau. Britų premjeras Borisas Johnsonas nuo balandžio 12-osios atveria šalį ir jos ekonomiką. Dėl stringančios vakcinacijos tuo pasigirti kol kas negali nė viena Europos šalis, o štai B. Johnsonas jau šmaikštauja, kaip keliaus į barą.
„Atversime parduotuves sporto klubus, zoologijos sodus, stovyklavietes, asmeninės priežiūros paslaugas – tokias kaip kirpyklos – ir, žinoma, alaus studijas bei kitas lauko pasilinksminimų vietas. Balandžio 12-ąją, pirmadienį aš pats keliausiu į barą ir atsargiai, bet neišvengiamai kelsiu pintą prie lūpų“, – sako Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas.
Priešingai nei Izraelyje, britams, norintiems į barą ar lauko restoraną, įrodyti, kad skiepijosi ar persirgo nereikės. Visgi šalies valdžia neatmeta galimybės, kad vadinamojo koronaviruso paso reikės norintiems keliauti ar dalyvauti masiniuose renginiuose, kurie planuojami nuo gegužės vidurio. Visgi galutinio sprendimo dėl koronaviruso valdžia dar nepriėmė.
„Noriu pabrėžti, kad yra daugybė sudėtingų etinių ir praktinių problemų, kalbant, pavyzdžiui, vien apie vakcinaciją. Daugybė žmonių dėl medicininių priežasčių ar, pavyzdžiui, nėštumo pasiskiepyti negalės. Taigi turime būti labai atsargūs ir neužkurti sistemos, kuri bus diskriminuojanti“, – pasakoja B. Johnsonas.
B. Jonhsonas skelbia, kad nuo gegužės 17-osios galėtų būti atnaujintos šiuo metu draudžiamos nebūtinos užsienio kelionės. Žmonės, vykstantys į mažos rizikos „žalias“ šalis, prieš kelionę ir po jos turėtų testuotis, keliaujantys į gintaro spalvos ar raudonąsias šalis – grįžę izoliuotis. Visgi britų premjeras sako, kad jei situacija pasaulyje blogės, šį sprendimą akimirksniu atšauks.
„Mes nenorime, kad virusas būtų parvežtas į šalį iš užsienio. Akivaizdu, kad kitose pasaulio vietose fiksuojamas atvejų kilimas, todėl mes turime tai turėti galvoje ir būti realistai“, – teigia B. Johnsonas.
Jungtinėje Karalystėje abiem vakcinos nuo koronaviruso dozėmis pasiskiepijo daugiau nei penki milijonai žmonių, o po pirmojo skiepo antrosios dozės laukia daugiau nei 31 milijonas.