Karališkoji pora domėjosi lietuvių inovacijomis ir mokslo pasiekimais, lankėsi ir Vilniaus universitete, kur karalienė galėjo pamatyti ir jos protėvių Sapiegų palikimą.
Pirmoji šalies ponia Diana, pasipuošusi ilga melsva suknele ir masyviu gintariniu pakabuku, kartu su prezidentu laukia į iškilmingą priėmimą Valdovų rūmuose atvyksiančių Belgijos karaliaus ir karalienės. Tiesa, prezidentas, rodos, kiek nerimsta ir jaudinasi. Tą išduoda jo rankos pirštai.
Iš automobilio išlipa ilga, raudono šilko su melsvomis gėlėmis suknele pasidabinusi karalienė Matilda. Ant jos galvos, kaip ir dera tikrai karalienei, tviska karūna, tiesa, kukli. O karalius Filipas savąją, matyt, paliko Belgijoje – monarchas be jos. Apie ką pirmosios šalies poros surengtame priėmime kalbėjosi svečiai ir prezidentas neaišku – žurnalistai ten įleisti nebuvo.
O po to karališkoji šeima lankosi Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parke. Karaliaus skėtį nuo lietaus laiko apsaugininkas, o štai karalienė Matilda visai nekarališkai jį nešasi pati.
Būryje, kuriame ir ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, ir Vilniaus universiteto rektorius Rimvydas Petrauskas, karalienė Matilda ypač elegantiška ir ryški – ji nuo galvos iki kojų pasidabinusi raudonai.
Apsilankymo metu mokslo ir technologijų parke metu karališkosios šeimos nariai su Lietuvos atstovais aptaria mokslo, lazerių ir aukštųjų technologijų sričių bendradarbiavimo klausimus.
Karalius su karaliene susitiko ir su Nobelio premijai nominuotu profesoriumi Virginijumi Šikšniu, kuris jiems pristatė genų redagavimo technologiją. Pasak profesoriaus, karališkoji pora atrodė itin susidomėjusi.
„Karalienę iš tikrųjų sudomino tas faktas irgi, kad virusai puola ne tik tai žmones, bet ir bakterijas ir ji apie tai susimąstė, ir sako, jeigu virusai užpuola bakterijas, tai bakterijas nužudo, bet mums reikia tų bakterijų, ypač tų gerųjų“, – pasakoja profesorius Virginijus Šikšnys.
Oto filė patiekiama su geldelių consomme ir emulsija. Tai karališkosios šeimos pietūs. Anot Stiklių restorano atstovų, didenybės jokių ypatingų pageidavimų neturėjo.
O po skanių pietų reikia kiek ir pasivaikščioti. Karalius ir karalienė kartu su Nausėdais lanko Aušros vartų koplyčią. Karališkoji pora, o ypač karalienė Matilda, anot praeivių, tikras džiaugsmas žmonių akims, net jei ir dėl sustabdyto eismo trukdo jiems pravažiuoti:
„Gal aplenkiam, kad greičiau spėti į paskaitas. Tas sako, ką jūs, jūs gi dalyvaujat istoriniam įvykyje. Sakau taip ir jis paaiškino dėl to, kad atvyko Belgijos karalius ir karalienė į Vilnių su tokiu vizitu ir buvo labai labai įdomu ir pirma, ką aš atkreipiau dėmesį – raudonai apsirengusi karalienė.“
„Labai aukšta, graži moteris. Nepaprastai graži šukuosena ir aišku bateliai labai gražūs.“
Karalius su karaliene pabuvojo ir Vilniaus universitete, kur įspaustas karalienės Matildos protėvių, Sapiegų giminės, pėdsakas. O savo močiutę, Zofiją Sapiegaitę, karalienė Matilda, anot Vilniaus universiteto rektoriaus, dar turėtų prisiminti.
„Aš manau, kad ji tikrai su ja bendravo, nes ji mirė palyginti neseniai, tai tikrai dar nespėjau paklausti karalienės ką ji atsimena apie savo senelę. Jeigu turėsiu galimybę, tą padarysiu“, – kalba Vilniaus universiteto rektorius Rimvydas Petrauskas.
O Karalienė Matilda Vilniaus universiteto bibliotekoje per knygas tarsi ir vėl susitiks su savo dar senesniais protėviais.
„Kazimieras Leonas Sapiega XVII amžiaus vidury fundavo Vilniaus universiteto teisės fakultetą ir padovanojo ta proga didžiulę knygų kolekciją, vadinamą biblioteka Sapiehana, kurios dalis įvairių praradimų per karus yra išlikusi universiteto bibliotekoje ir mums atrodo, kad tikrai bus gera proga šiek tiek pasidalinti šitų žinojimu, parodyti tas knygas karalienei, nu kurios kažkuria prasme protėviai buvo tarp tų universiteto geradarių, fundatorių“, – pasakoja R. Petrauskas.
Karalius Filipas rytoj Pabradėje susitiks su belgų kariais. Karališkoji pora taip pat užsuks ir į Kauną.