• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naują karantino darbo savaitę pasitiko ir verslininkai. Klientų priimti negalinčios kavinės bei restoranai bando tiekti maistą išsinešimui, tačiau dalis verslininkų jau skundžiasi, kad jų maitinimo įstaigų dienos suskaičiuotos – veikiausiai teks užsidaryti. Keleivių drastiškai mažėja ir tarpmiestiniuose autobusuose, ir viešajame transporte. Klientai vis rečiau renkasi pavežėjų ar taksi paslaugas. Niūriomis nuotaikomis karantiną išgyventi bando ir sporto klubai. 

Naują karantino darbo savaitę pasitiko ir verslininkai. Klientų priimti negalinčios kavinės bei restoranai bando tiekti maistą išsinešimui, tačiau dalis verslininkų jau skundžiasi, kad jų maitinimo įstaigų dienos suskaičiuotos – veikiausiai teks užsidaryti. Keleivių drastiškai mažėja ir tarpmiestiniuose autobusuose, ir viešajame transporte. Klientai vis rečiau renkasi pavežėjų ar taksi paslaugas. Niūriomis nuotaikomis karantiną išgyventi bando ir sporto klubai. 

REKLAMA

Karantino metu, kaip žinia, visi restoranai ir kavinės maistą duodą tik išsinešimui, papietauti jau kažkur mieste nebegalima. Bet vienas sostinės restoranas maistą paduoda tiesiai į automobilį. Nereikia eiti į vidų ir atsiiminėti savo pasirinktus patiekalus.

Kitos maitinimo įstaigos leidžia pirkėjams užeiti, tačiau visi jie gauna supakuotus patiekalus ir nešasi į darbo vietas ar į namus. Statistikos, kiek kavinių bei restoranų tiekia maistą išsinešti nėra, tačiau tą daryti gali tikrai ne visi.

REKLAMA
REKLAMA

„Labai didelę dalį kaštų sudaro išvežiojimas, apie 30 procentų nuo kainos, tai, be abejonės, tai yra liūto dalis, plius dar įpakavimas ir vakuumavimas, tai iš tiesų tai yra labai dideli kaštai, tai labai greit persiorientavo tie, kurie ir darydavo išsinešimui, ypatingai picerijos, kebabai, sušiai“, – sako Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Evalda Šiškauskienė.

REKLAMA

Anot asociacijos, Lietuvoje veikiančių maitinimo įstaigų yra apie 4 tūkstančiai, o tačiau jau pirmosios karantino bangos pavasarį neatlaikė apie 10 procentų įstaigų. Dabar prasidėjęs karantinas tikėtina, bus dar skaudesnis.

„Bus daug daugiau. Jeigu nebus pagalbos dėl nuomos, tai restoranų gali užsidaryti iš tiesų labai daug. O rajonuose, manau, vaizdas yra dar liūdnesnis, nes ten žmonės taupo pinigėlius ir nėra tiek tų darbų ir nėra tų santaupų, tai manyčiau, kad ten restoranuose ta veikla jau ilgam numirs“, – pasakoja E. Šiškauskienė.

REKLAMA
REKLAMA

O štai maisto kurjeriams karantinas – naujos galimybės. Viena populiariausių maisto pristatymo paslaugų vėl skaičiuoja išaugusį užsakymų skaičių.

„Užsakymų daugėja kiekvieną mėnesį, ką matėme pavasarį ir šį rudenį, augimas buvo didesnis, nei įprastai, daugėja ir prie mūsų platformos prisijungusių kurjerių. Mums pastarosios savaitės buvo truputį įtemptos pradedant darbus su vis daugiau partnerių“, – teigia „Wolt“ vadovė Baltijos šalims Liis Ristal.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Daliai gyventojų dirbant iš namų, o taip pat ir neturint galimybės valgyti kavinėse, pasikeitusius pirkėjų įpročius fiksuoja ir prekybos centrai.

„Šį savaitgalį, palyginus su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais ir praėjusia savaite, tai pirkėjų skaičius yra 15 procentų mažesnis, tačiau krepšelis šiuo metu yra beveik ketvirtadaliu didesnis, nei pernai. Tai reiškia, kad žmonės tapo racionalesni, jie įsigyja daugiau produktų, apgalvoję, kurių jiems užteks ilgesniam laikui“, – kalbėjo „Maximos“ atstovas Tomas Bašarovas.

REKLAMA

O Kaunas smarkiai ištuštėjęs – pavežėjai ir taksi vairuotojai sako, kad šios karantino dienos – vieni nuostoliai – važiuojančių klientų su jais vos vienas kitas.

Taksi vairuotojai sunerimę, koronaviruso pandemija sumažino jų paslaugų poreikį, o karantinas veiklą visiškai paralyžiavo:

„Sekmadienį darbo visai nebuvo, šeštadienį irgi, kai prasidėjo karantinas, tai viskas ir sustojo. Tai turbūt bijo gal, namuose sėdi.“

REKLAMA

„Nu išvis, stovim be keleivių.“

„Nėra, senukai ateina, kurie sunkiau prisipirkę parveži.“

Pavežėjai atvirauja, kad iškvietimų beveik dvigubai mažiau, o dar tik karantino pradžia:

„Vakare iš viso nėra darbo, nes klubai užsidarė, barai užsidarė, žiauriai sumažėjo, žiauriai. Jei su vasara, tai šiai dienai per pusę mažiau. Nu rytais ką į darbą suvažinėjam, o paskui sėdim ir laukiam.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O Kauno autobusų stotis įprastai iš Šilutės į Vilnių važiuojantį autobusą Kaune įlipdavo apie 20 keleivių, šiandien čia didžioji dalis vietų tuščios, važiuoja vos keturi penki žmonės.

Bendrovės „Kautra“ atstovai sako, kad beveik visų tarpmiestinių autobusų reisai – į minusą. Tad įmonė skaičiuoja milžiniškus nuostolius. Vežėjai jau prašo valdžios leisti stabdyti dalį maršrutų, tačiau ši delsia.

REKLAMA

„Situacija, kaip iš verslo pusės, labai labai bloga. Pajamos, kurios surenkamos iš keleivių nedengia tiesioginius kaštus“, – sako „Kautra“ marketingo direktorius Gintautas Pakusas.

Kauno autobusai ir troleibusai ratus po miestą taip pat suka pustuščiai. Lyginant darbo dieną pernai ir šiemet per karantiną, besirenkančių viešąjį transportą srautas dvigubai mažesnis.

„Veždavom po 170 tūkst. darbo dieną, dabar pasikartosiu – manau, virš 100 tūkst. darbo dieną mes vešime keleivių“, – pasakoja „Kauno autobusai“ rinkodaros direktorius Karolis Dekeris.

REKLAMA

Kauniečiai atvirauja – karantino metu važiuoja tik būtiniausiu atveju:

„Iš viso niekur nevažiuoju, tik į darbą. Tai be abejo, anksčiau ir į kaimą turėdavau, sodybos.“

„Apmažinau kelionių. Nu šiaip karantinas, reikia kuo mažiau gatvėj būt, vengiam, žinokit, vis tiek.“

Didieji sporto klubai išgyvena itin niūras nuotaikas pakartotinio karantino metu priversti stabdyti visiškai veiklą. Pavyzdžiui „Intero gym“ klubas penktadienį su klientais dirbo iki pat paskutinės minutės ir duris užvėrė tik vidurnaktį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Besiskirstant namo, kaip bebūtų keista ir liūdna, ir baisu, tai sakėm, nu ką, gerų Naujų, kaip sakau, netikėjau, kad uždarys, o dabar netikiu, kad po 3 savaičių būsim atidaryti“, – teigia „Intero gym“ sporto klubo direktorė Meda Maceikienė.

Labiausiai sporto klubo vadovė išgyvena dėl savo verslo, jei restoranai, uždarytos kavinės dar turi bent menkiausią galimybę tiekti maistą išsinešimui, tai sporto treniruočių neišsineši. Be to, jau po pirmo karantino klientų ratas susitraukė maždaug trečdaliu, todėl neabejoja dar kartą atsistoti ant kojų bus labai sunku.

REKLAMA

„Vienintelis dalykas, ką gausim, tai už prastovas subsidijas, bet tai yra 0, nes šiandien dienai mūsų pajamos yra visiškai nulinės“, – teigia M. Maceikienė.

Sporto klubams užvėrus duris, dalis žmonių sportuoti pasirinko lauke. Prie Ekrano marių įrengti lauko treniruokliai nestovi tušti. Kaip ir bėgimo takeliais kas juda su šiaurietiškomis lazdomis, bėgioja, kas mina dviračio pedalus. Tačiau aktyviai sportuojantiems panevėžiečiams liūdna, kad sveikatintis telieka ribotai.

REKLAMA

„Kai nėra sporto klubų, reikia eiti į lauką, reikia eiti į savo kiemą, gal kieme yra kokie tai treniruokliai ir dirbti lauke. Užsiiminėti kad ir lauko darbais kažkokiais, tai irgi taip pat sveikata, sportas“, – kalbėjo panevėžietis Vacys.

„Tikrai trūksta, tikrai norisi organizmas pripratęs ir reikalauja to judesio kitokio ir čia tik tiek, kad va atrasime gamtą“, – sako panevėžietė Audronė.

REKLAMA
REKLAMA

„Dabar su dviračiu ir į kiemą ir aikštelėj. Ir viskas. Tai aišku klientų nebelieka visiškai nu realiai kas norės eiti į lauką dabar sportuoti čia jau žmogus turi gyventi tuo sportu“, – pasakoja asmeninis treneris Konstantinas Andriuška.

Karantinas Lietuvoje paskelbtas iki lapkričio 30, tačiau gali būti pratęstas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų