Omoninkams ir toliau siautėjant Minsko gatvėse ir vis brutaliau sulaikant visus, pradedant moterimis ir baigiant studentais, baltarusiai pasipriešinimą rėžimui vis aktyviau reiškia ne kur kitur, o Minsko miegamuosiuose rajonuose.
Ketvirtadienio naktį dvi spontaniškai po apylinkes vaikštinėjančios ir opozicijos šūkius skanduojančios grupės netikėtai susidūrė kelyje. Tokių neretai spontaniškų ir nededelių protestų apstu visame mieste.
O kai kurie opoziciniai kaimynų susitikimai neapsieina ir be muzikos, ir net šokių. Minint mėnesį nuo masinių protestų Baltarusijoje pradžios, žmonių kūrybiškumas reiškiant savo politines pažiūras represinėmis sąlygomis tik dar kartą parodo, kad šalis per tokį trumpą laiką pasikeitė neatpažįstamai.
Tačiau, kas nepasikeitė nei kiek, tai A. Lukšenkos nenoras kalbėtis su savo šalies gyventojais. Penktadienį jis pareiškė, atmetantis galimybę šalyje įgyvendinti rinkos reformas ir pažadėjo toliau plėtoti planinę ekonomiką. Tiesa, jau netrukus tam gali kilti problemų ne tik dėl streikuojančių gamyklų darbuotojų.
Tarptautinis Valiutos fondas sudavė skaudų smūgį rėžimui atmetęs Baltarusijos prašymą suteikti beveik milijardo dolerių vertės skubų finansavimą koronaviruso pandemijos padarinių švelninimui. Nors jokių griežtų sąlygų gauti paramą iškelta nebuvo, fondas tvirtina negalintis suteikti finansavimo, nes Baltarusija ir toliau atmeta Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijas koronaviruso pandemijai suvaldyti.
Pagalbos gelbėti šalies ekonomiką A. Lukašenkai turbūt teks prašyti jau pirmadienį susitikimo su Vladimiru Putinu metu. Ką manais už paramą A. Lukašenkai gali tekti atiduoti Kremliui, nedviprasmiškai jau pasignalizavo Rusijos ambasadorius.
Anot apžvalgininkų A. Lukašenkai jis įteikė seną Carinės Rusijos žemėlapį, kuriame Minskas bei kiti Baltarusijos didieji miestai yra Rusijos imperijos sudėtyje. Tai puikiai atskleidžia, Maskvos ambicijas integruoti Baltarusiją į savo šalies sudėtį.
„Galėsite parodyti, visiems, kurie apie tai galvoja kitaip“, – sako Rusijos ambasadorius Dmitrij Mezencev.
Tuo metu penktadienį vėl kritikos Lietuvai pažėrė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergėjus Lavrovas pareiškęs, kad buvimas Lietuvoje veikia kandidatės į Baltarusijos prezidentus S. Cichanouskajos viešus pareiškimus. Kremlius jau ne kartą kaltino Lietuvą neva bandant kištis į Baltarusijos vidaus reikalus.