• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prezidento ir valdančiųjų galios žaidimai nesibaigia. Gitanui Nausėdai primygtinai reikalaujant patvirtinti šimto eurų išmokas nepasiturintiesiems ir padidinti NPD, valdantieji sugalvojo būdą, kaip šiuos klausimus atidėti – staiga atšaukė planus kitą savaitę rengti neeilinę Seimo sesiją.

Prezidento ir valdančiųjų galios žaidimai nesibaigia. Gitanui Nausėdai primygtinai reikalaujant patvirtinti šimto eurų išmokas nepasiturintiesiems ir padidinti NPD, valdantieji sugalvojo būdą, kaip šiuos klausimus atidėti – staiga atšaukė planus kitą savaitę rengti neeilinę Seimo sesiją.

REKLAMA

Opozicija įsitikinusi – tai valdančiųjų klasta. Dalis koalicijos partnerių aiškina, kad prezidentas niekuo nesusijęs. Visgi Liberalų sąjūdis neslepia – prezidento ir opozicijos iniciatyvų išmokoms ir lengvatoms pasipylė tiek, kad biudžetui tai kainuotų kone pusę milijardo eurų, tad planus valdantieji bando atidėti ateičiai. Taip pat jie vėlina ir savo pačių sprendimą dėl PVM šildymui laikino panaikinimo, esą vis tiek ji galios atgaline data.

„Jeigu kažkas nenori šitų sprendimų įgyvendinti, turi labai aiškiai pasakyti priežastis, kodėl taip yra“, – teigia Prezidentas Gitanas Nausėda.

REKLAMA
REKLAMA

Šią įsakmią prezidento frazę apie valdančiųjų nenorą senjorams ir daugiavaikėms šeimoms padalyti po 100 eurų kone tuo pat metu lydi premjerės žinia, kad žadėtosios neeilinės sesijos kitą savaitę nebus.

REKLAMA

„Neeilinės sesijos galimybė buvo daugiau susijusi su poreikiu, kad galbūt reikės sugrąžinti nepaprastąją padėtį pasienyje, galbūt būtų daugiau iššūkių ir būtų reikalingi Seimo sprendimai. Kol kas tokio poreikio nematome“, – sako Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Jei nebus sesijos, vadinasi, nebus ir sprendimų – net ir dėl pačių konservatorių idėjos laikinai naikinti PVM šildymui.

REKLAMA
REKLAMA

„Bet kokiu atveju bus įvestas atgaline data. Tai galima padaryti ir susirinkus kovo 10 d.“ – tikina konservatorius Paulius Saudargas.

„Nežmoniška sakyti, kad atbuline data priimsim ir nieko nebus. Žmonės susiduria su sunkumais čia ir dabar ir jie lieka neišspręsti. Manipuliuojama Seimo darbu siekiant politinės naudos“, – kalba Regionų frakcijos narė Agnė Širinskienė.

O politinė nauda esą – būtent išvengti prezidento siūlymų, kurie biudžetui kainuotų papildomus 165 mln. eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Atvirai šnekant, prezidento siūlymai nesusens iki kovo palaukę“, – teigia Laisvės frakcijos seniūnas Vytautas Mitalas.

Opozicija prezidento siūlymus būtų įtraukusi į darbotvarkę. O kadangi dalis valdančiųjų serga ar kitą savaitę, per vaikų atostogas, labiau domisi kelionėmis nei posėdžiais, opozicijos balsai galėtų nusverti valdančiuosius.

„Kaip jau ne kartą yra nutikę eilinės sesijos metu, kai tik valdantieji pabyra dėl komandiruočių ar ligų, opozicija turi neformalią daugumą. Manau, tai pasvėrę konservatoriai priėmė sprendimą, kad nereikia rizikuoti ir spręsti žmonių problemų neeilinės sesijos metu“, – sako socialdemokratas Gintautas Paluckas.

REKLAMA

„Pasiskaičiavo, kad neturi balsų, gal per daug Seimo narių slidinėja ar kažkur išvykę. Mažų mažiausiai atrodo nesolidžiai“, – teigia darbietis Andrius Mazuronis.

„Ne, niekaip nesusiję, nes bet kokiu atveju opozicija pati gali šaukti neeilinę sesiją“, – sako P. Saudargas.

Be to, abi liberalų partijos visai nėra sužavėtos Finansų ministerijos idėja dėl laikino nulinio PVM šildymui. Eugenijus Gentvilas aiškina, kad tai ir atvėrė Pandoros skrynią kitoms dosnioms idėjoms.

REKLAMA

„Po to atsitiko – „aha, bus svarstomas PVM lengvatų klausimas, tada prezidento siūlymas NPD, 100 eurų „helikopteriniai“ pinigai, opozicijos pasiūlymai“, – kalba liberalas Eugenijus Gentvilas.

„Žmonės turėtų jaustis „užganėdinti“, tik kažkodėl jie tokiais nesijaučia“, – sako G. Nausėda.

„Nieko baisaus nėra atsitikę. Tačiau visi nori pasirodyti labai geri. Frazės – „tauta dar nėra „užganėdinta“, „250 mln. eurų mums pakeliama našta“, – teigia E. Gentvilas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gentvilas pripažįsta – jei rengtų neeilinę sesiją, kiltų rizika neatsilaikyti nuo pasitaškymo šimtais milijonų.

„Būtų neatsakinga dabar eiti į Seimo neeilinę sesiją su Vyriausybės iniciatyva 23 mln., rizikuojant, kad Seimas populistiškai pabalsuos 20 kartų daugiau – arti pusės milijardo“, – kalba E. Gentvilas.

„Tiesiog bėga iš mūšio lauko. Valdžia sprunka, nes neturi, kaip atmesti jo pasiūlymų. Jie abejotini yra, bet, norėdamas juos atmesti, turi pateikti alternatyvą. O alternatyvų šita valdžia neturi“, – komentuoja apžvalgininkas Tadas Ignatavičius.

REKLAMA

Pasak apžvalgininko Tado Ignatavičiaus, prezidento ėjimas apgalvotas. Jei Seimas palaimintų šimto eurų išmokas, žmonės dėkotų jam. O jei atmestų – kalti liktų valdantieji.

„Ką čia slėpti ir vynioti – jis žiūri į reitingus. Tokie pasiūlymai jo reitingus augina“, – sako T. Ignatavičius.

Inicijuoti neeilinę Seimo sesiją gali ir opozicija. Ar tai darys – dar nežino.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų