Artimieji įtaria, kad darbuotojos galėjo nuslėpti informaciją.
Į Kauno ligoninę Geriatrijos skyrių dėl pablogėjusios sveikatos paguldytą senolę kitą rytą aplankę artimieji nustėro – ant jos rankų išvydo didžiules mėlynes. Vienos atsirado po įvestų kateterių, o kitos sužalojimų žymės sukėlė įtarimų – jos pastebėtos dėl tvirto suveržimo ir rišimo.
Garbaus amžiaus pacientė Aldona, nors ir sunkiai kalbanti, skundėsi, kad ją ligoninėje pririšo.
„Rišo, rišo... Skaudėjo, rišo... Skaudžiai ten buvo“, – sakė senolė.
Senolės žodžius patvirtino ir palatos kaimynė Onutė.
„Jinai prašė, kad jos nerištų, kad jinai nieko nepavogė, už ką ją riša, sako, lipk iš lovos. Sako, lipu, nes noriu į tualetą, aš į pampersą nedarysiu. Atnešė tokį platų raištį, ilgą ir ją ten painiojo, rišo, ir trenkė durim, ir išėjo“, – kalbėjo Onutė.
Taip senolė Aldona kankinosi visą naktį. Onutė teigė, jog ji tą naktį prašė: „Paleiskit mane, atriškit, man skauda.“
Senolės dukra Vilma Laurinavičienė buvo šokiruota ir stebėjosi, kad slaugytojos užuot padėjusios aštuoniasdešimtmetei, pasirinko drastiškas priemones, kurios sukėlė jos mamai daug skausmo.
„Mano mama buvo rišama naktį, nes ji kėlėsi, ėjo, traukėsi kateterius, jinai nesitraukė, jai tie kateteriai išlindo, nes ji ėjo į tualetą, jinai demensinis žmogus ir ji nesupranta, kad jeigu jinai eis, tai kateteriai išsitrauks ir tie kraujai pasipils“, – piktinosi pacientės dukra.
V. Laurinavičienė sakė, jog jos mama kalba nerišliai, tačiau ji pati nueina į tualetą, prie sauskelnių nėra pratusi, todėl ją tereikėjo palydėti. Artimieji įtarė, kad senutei taip pat buvo duoti raminamieji.
„Uždėtas pampersas ir liepia daryti į pampersą, jinai nemoka į pampersą, nes ji vaikštanti yra, dar buvo kalbėta, jog migdomųjų ar raminamųjų reikia duot“, – teigė senolės dukra.
Palatos kaimynė visą situaciją papasakojo močiutės artimiesiems ir taip pati sulaukė darbuotojų nemalonės – buvo perkelta į kitą palatą, pasijutusi blogiau nesulaukė vaistų ir buvo apšaukta.
„Viską girdėjo, kad aš pasakoju ir mane iš karto iškėlė į kitą palatą, ir pradėjo prie manęs priekabų ieškoti. Aš paprašiau vaistų, nei viena seselė, nei slaugytoja nenorėjo girdėti, kad man reikia vaistų“, – sakė kaimynė Onutė.
Artimieji – pasipiktinę, sako, jog bandė kalbėtis su skyriaus vadovais, o šie situaciją glaisto bei darbuotojų asmenybių neatskleidžia.
„Jų net pavardžių nepasako, mes klausiame, kas dirbo tą naktį, mes nieko blogo nenorim, tiesiog pasikalbėt su jom, tai taip ir nepasakė iki šiandien. Nu, baisu, senas demencinis žmogus, jis nemoka pasakyt, pamiršta žodžius ir negali apsiginti, tai baisu. Jei negali dirbti tokio darbo, tai kam tada dirbti tokį darbą“, – sakė senolės dukra.
Tiesa, senolės artimieji sakė sužinoję, kad įrašų nei apie rišimą, nei apie raminamuosius ligonės kortelėje galimai nėra. Taigi ar galėjo darbuotojos nuslėpti savo veiksmus? Ligoninė rišimo faktą neigė.
„Apie tokį konkretų įvykį, kad kažką sužalojom ir panašiai, mes neturim jokio oficialaus, nei dokumentuose užfiksuota, kad buvo kas nors rišta. Rišimas yra reglamentuotas SAM, bet šiuo atveju tokio įrašo neturime, nematėme“, – aiškino Kauno ligoninės atstovas spaudai Saulius Tvirbutas.
Jis taip pat teigė, kad galėjo būti naudojamos kitos priemonės.
„Tenka ir pirštines uždėti tokias specialias, kurios sukausto rankas, kad nenusidraskytų nuo savęs lašelinės, kateterio ir taip toliau“, – sakė S. Tvirbutas.
Nors artimieji skundo nusprendė nerašyti, ligoninės atstovai vis tiek žada aiškintis šią situaciją.
Daugiau detalių ieškokite TV3 žinių reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.